Через самолікування у Черкасах збільшилася кількість хворих

В області збільшилася кількість постраждалих, які почали лікуватись від недуги самостійно. Вони самотужки і на свій розсуд ставлять діагнози, призначають ліки, купують їх в аптеці і приймають, а потім потрапляють до лікарень з тяжкими ускладненнями. Про це повідомляє "Україна молода".

Жителька Черкас Ольга Ткаченко лікується в обласному кардіологічному центрі другий тиждень. У жінки – гостре порушення серцевого ритму і підвищений тиск.

"Сама винна. Недобре почувалася, пішла в аптеку, купила ліки, які знайома порадила, і почала приймати. А тоді "швидку" довелося викликати", – розповідає пані Ольга.

Заслужений лікар України, головний терапевт обласного Управління охорони здоров’я і завідуючий відділенням гіпертонічної хвороби в Черкаському кардіоцентрі Володимир Казмірук розповідає, що нині на фармацевтичний ринок хлинув потік лікарських препаратів, які є підробками, більше того – вони не лише неефективні, а й шкідливі для здоров’я. І люди навіть не задумуються про таку небезпеку.

"Жодні ліки не є повністю або абсолютно безпечними. Завжди є ступінь ризику. І побічні дії від неконтрольованого приймання бувають найрізноманітнішими. Не лише гостре порушення серцевого ритму, як у пані Ольги, а й шкірні висипи, набряки очей, голосових зв’язок, язика з подальшим перекриттям дихання тощо", – пояснює завідуючий відділенням.

Лікар також наводить чимало прикладів, коли у пацієнтів після самолікування діагностували гострий гастрит, важке пошкодження печінки, захворювання нирок, алергічні реакції, порушення з боку нервової та серцево-судинної системи тощо.

Лікар просить пацієнтів повідомляти про ефективність дії того чи іншого препарату безпосередньо до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я, де збирають інформацію про випадки побічних реакцій або відсутність ефективності ліків.

Як повідомляв сайт vikka.ua, потрібна допомога онкохворому черкащанину.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x