Бульвар на вагу золота: 5 кілометрів головної вулиці Черкас коштують більше 120 мільйонів (ФОТО)

На початку жовтня 2018 року Департамент архітектури і містобудування уклав угоду на ремонт двох ділянок центральної вулиці міста – бульвару Шевченка. Йдеться про кілометрові відрізки: від вулиці Університетської до Можайського та від Різдвяної до Добровольського. Сумарна вартість робіт на двох ділянках – більше 64 мільйонів гривень. Роботи мають бути завершеними до кінця 2019 року. Таким чином, це четверта та п’ята ділянки бульвару Шевченка, що будуть ремонтуватися в місті, починаючи із 2016 року. Про це пише "Інфоміст".

Станом на сьогодні роботи по жодному з відрізків ще не доведені до кінця: терміни завершення на двох ділянках суттєво порушено. Ремонт бульвару Шевченка – одна з ключових передвиборчих обіцянок міського голови Анатолія Бондаренка.

У жовтні 2015 року він обіцяв "повну реконструкцію бульвару протягом року". Розбираємося, які ділянки вулиці ще ремонтують, які планують ремонтувати і скільки така "розкіш" коштує платникам податків.

Ділянка бульв. Шевченка від вул. Університетської до вул. Можайського. Вартість – 31,91 млн грн. Підрядник – "Черкаси-Інтерстрой". Дедлайн – грудень 2019.

Визначити виконавця робіт по цій ділянці вдалося лише з другого разу. Перший тендер по цій ділянці бульвару було оголошено ще в квітні цього року. Аукціон відбувся 29 травня.

Свої цінові пропозиції подали 4 місцеві підрядники: "Черкаси-Інтерстрой", ДП "Черкаська механізована колона" ПрАТ "Київсільелектро", "Главшляхбуд" та "Дорстрой". Пропозиції всіх учасників були відхилені уповноваженого особою Олександром Пустовітом через невідповідність умовам тендерної документації.

Як наслідок, 30 липня було відмінено процедуру відкритих торгів через відхилення всіх пропозицій.

Другий тендер замовник оголосив в кінці літа. На аукціон подалися 5 учасників: все ті ж 4 місцеві, плюс дебютант – "Сіті Буд Плюс" із Кропивницького. Було акцептовано найдешевшу пропозицію від "Черкаси-Інтерстрой".

9 жовтня з ним укладено договір. Згідно з техзавданням, підрядник асфальтує дорогу, покриває техсмуху і тротуар бетонною плиткою та облаштовує газон бульвару. При цьому варто акцентувати увагу на ситуацію із фінансуванням цього об’єкту, а точніше його фактичною відсутністю. Черкаською ПСЕР кошти на ремонт цієї ділянки не передбачені взагалі. Жодні зміни до програми щодо фінансування цієї ділянки на момент проведення першого тендеру не вносилися.

Зміни до бюджету були ухвалені лише 22 серпня на скандальній "Канівській сесії", яка була проведена таємно без інформування "опозиційних" до мера депутатів, громадськості та журналістів. Тоді міська рада спрямувала відразу 100 мільйонів гривень на потреби департаменту архітектури і містобудування. Левова частка з них – 40 мільйонів – депутати спрямували на ремонт бульвару Шевченка. Зокрема, 15,6 мільйонів гривень передбачено якраз на ділянку від вул. Університетської до вул. Можайського.

Проте 24 вересня Черкаський окружний адміністративний суд своєю ухвалою призупинив дію деяких рішень міської ради, ухвалених в Каневі. Зокрема, і ухваленні зміни до бюджету. Тобто станом на сьогодні коштів на цей ремонт немає.

Кілька слів, звичайно, додамо і про підрядника. "Черкаси-Інтерстрой" – відоме на місцевому рівні підприємство. Його власником є екс-депутат міської ради Володимир Халай. До орбіти цього бізнесмена неофіційно входить ще низка підприємств, що спеціалізуються на ремонті міських доріг.

"Черкаси-Інтерстрой" – сумно відомий виконавець робіт по реконструкції запасного футбольного поля на "Центральному стадіоні". Роботи мали бути завершеними ще в 2016 році. Станом на сьогодні підрядник вже освоїв на об’єкті 4,46 млн грн, проте на місці, де має бути футбольне поле, роботи фактично не виконані та цвітуть квіти. Ділянка бульв. Шевченка від вул. Різдвяної до вул. Добровольського. Вартість – 32,74 млн грн. Підрядник – "Дорстрой". Дедлайн – грудень 2019 року.

Тендер на цю ділянку був оголошений 10 серпня. Переможцем процедури стало підприємство "Дорстрой", що зареєстроване в Христинівці. Договір укладено 5 жовтня. "Дорстрой" – один з улюблених підрядників міського Департаменту архітектури і містобудування. Зараз це підприємство здійснює реконструкцію вулиці Героїв Дніпра, раніше ремонтувало ділянку вулиці Благовісна, від вулиці Можайського до Грушевського.

Всього на ділянку бульвару довжиною трохи більше 1 кілометру має бути витрачено трохи більше 30 млн, з яких тритина цьогоріч, а решта вже у наступному році. ПСЕРом передбачено фінансування цього ремонту на 2019 рік у обсязі 20 мільйонів гривень. Ще 10,1 млн був спрямований на департамент-замовник на вже згаданій "канівській" сесії. Раніше були проведені три тендери на реконструкцію ділянок бульвару Шевченка. По двох ділянках підрядник суттєво порушив терміни.

Станом на сьогодні роботи там уже фактично виконані. По третій ділянці – підрядник ще має час до кінця цього року. Ділянка Лазарєва – Небесної Сотні.

Вартість разом з додатковими роботами – більше 20,6 млн грн.  Підрядник – "Укрєвробуд 2013" Додатковою угодою дедлайн продовжено із грудня 2017 року до червня 2018. На 2018 рік програмою соціально-економічного розвитку на цю ділянку передбачено ще 8,6 млн грн.

Ділянка Небесної Сотні – Героїв Сталінграду. Загальна вартість – 23,4 млн грн. Підрядник – "Укрєвробуд 2013".

Додатковою угодою дедлайн було продовжено з грудня 2017 до червня 2018 року. У ПСЕР на 2018 рік на ділянку Небесної Сотні – Героїв Сталінграду закладено – 6,03 млн грн. Зазначимо, що у вересні 2017 року Господарський суд Дніпровської області постановив стягнути з "Укрєвробуд 2013" пеню та штраф за несвоєчасне виконання робіт на цих об’єктах на 650 тис. грн.

Ділянка від вулиці Героїв Сталінграду до Різдвяної. Загальна вартість – 19,7 млн грн. Підрядник – ТОВ "Автомагістраль-Центр". Дедлайн – кінець 2018 року. На 2018 рік передбачено фінансування у – 9,83 млн грн. До речі, цей підрядник, так само, як "Укрєвробуд 2013", більш ніж неоднозначний.

У березні цього року це підприємство отримало 3-річний тендерний бан за антиконкурентні дії на торгах.

"Початок ремонту бульвару Шевченка співпав у часі з розгортанням реформи публічних закупівель. Одразу з явних недолугих дій чиновників та учасників було зрозуміло, що ми маємо справу зі змовою: організатор явно сприяв перемозі в тендері конкретного підприємства, що в результатів зірвала всі можливі терміни. Ми неодноразово зверталися до правоохоронних органів з фактами про явні зловживання та порушення в частині законності укладених угод. Попри відкриті кримінальні провадження, реальних дії з боку правоохоронців відсутні", – коментує активіст, учасник Dozorro-спільноти Артур Чемирис.

Підсумуємо: з урахуванням двох "свіжих" тендерів ремонтреконструкція 5 кілометрів головної вулиці міста уже коштує міському бюджету більше 120 мільйонів гривень.

Як повідомляв сайт vikka.ua, очільник області проінспектував ремонт доріг на Уманщині.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x