Будівництво крематорію – це право вибору, яке залишатиметься за людьми, – Людмила Бордунос

У 2018 році близько 280 черкащан скористалися послугою кремації. Нині для черкасців вона доступна у столиці, а коштує близько 4 тисяч гривень. У Черкасах ця послуга вартувала б у чотири рази дешевше, адже левова частина витрат – транспортування тіла. Таку думку висловила заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос, повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

"Люди платитимуть лише близько 500-600 грн. за соціальну труну. Для кремації інша не потрібна, адже вона спалюється. Вартість спалювання теж становитиме близько 500 грн. Тобто загалом послуга коштуватиме 1100 грн.", – говорить Людмила Бордунос.

За її словами, будівництво крематорію на дві печі без інженерних мереж коштуватиме близько 10 мільйонів гривень. У цю суму не враховано підведення водо-, газо- та електропостачання. Загальну ж суму можна скласти, коли буде погоджено місце будівництва.

Згідно законодавства, крематорій має будуватися на відстані мінімум трьох кілометри від останнього житлового будинку. У новому генеральному плані територія будівництва крематорію та колумбарію визначена за сьомим кладовищем.

Як розповідає заступниця міського голови Людмила Бордунос, згідно з чинним законодавством, крематорії мають будуватися та утримуватися тільки комунальними підприємствами. Нині ж в Україні обговорюється питання надання можливості будівництва крематоріїв інвесторам.

Заступниця переконана, будівництво крематорію не означає відмову від традиційних поховань.

"Будівництво крематорію – це альтернатива, це право вибору, яке залишатиметься за людьми", – підсумувала заступниця мера.

Нагадаємо, що тема будівництва крематорію в Черкасах стоїть вже протягом кількох років. Черкасці кілька разів подавали до міськради електронні петиції, які швидко набирали підписи, однак депутати такої пропозиції поки не підтримали.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасці назбирали підписи для відновлення роботи міського аеропорту.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут