Будівельна компанія Черкас придбала приміщення колишнього планетарію

Черкаська будівельна компанія «Надія» придбала будівлю колишнього планетарію. Там планують зробити готель чи офісні приміщення. Торгівельних об’єктів чи житла там однозначно не буде. Про це кореспонденту vikka.ua розповів засновник компанії Андранік Казарян.

планетарій

«Ми залишимо будівлю в тих самих межах, що є. Ми не руйнуватимемо пам’ятку архітектури і не будуватимемо висотку. Будівля як була, так і залишиться. Єдине, що змінимо, це повна реконструкція в середині, і оновимо ззовні. Наприклад, приберемо будівлю котельні, яку добудували ще за радянських часів, реконструюємо бетонний вхід, який збудували ще в часи в СРСР, відкриємо замуровані вікна, поставимо дерев’яні рами, оновимо фасад. У середині змінимо планування. Дерев’яні балки, які там є, вже застаріли, тому все там доведеться міняти», – розповів черкаський забудовник.

У його планах зробити плавний перехід від оновленого старого фасаду до сучасних скляних поверхонь. Питання реконструкції ще мають розглядати на містобудівній раді, до складу якої входять архітектори та будівельники Черкас. Андранік Казарян пообіцяв презентувати, власне, сам проект реконструкції трохи згодом.

Будівля черкаського планетарію більш відома краєзнавцям, як будівля грабаря Лисака. Її збудували ще у 1890 році. У будинку розміщувалися початкові класи гімназії, пізніше — міське Громадське зібрання. Тут були бібліотека, в залі організовувались вечори відпочинку, грав оркестр. З початку XX століття у будинку оселялися чоловіча гімназія, майстерні Першої трудової школи, банк, міські установи. У 1960-их роках у приміщенні було обладнано перший міський планетарій.

Власне, сама будівля належала товариству «Знання України». Довгий час тривали судові тяганини за будівлю планетарію. Неодноразово керівництво «Знань України» обіцяло відновити роботу планетарію. Навіть були спроби передати його у власність громади Черкас. Зрештою будівля була продана будівельній компанії «Надія».

“Надія” придбала також будівлю колишнього готелю “Словянський”, що на розі вулиць Хрещатик та Дашковича. Нині там відбувається реконструкція. Забудовник обіцяє відновити будівлю без змін його форм.

Як повідомляв сайт vikka.ua, блакитний чи пісочний: в Черкасах триває дискусія щодо кольору одного із найстаріших будинків міста (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
1 Коментар
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback

[…] чи житла там однозначно не буде. Про це кореспонденту "Vikka.ua" розповів засновник компанії Андранік […]

Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net