Буцький каньйон зарахували до загадкових куточків України (ФОТО)

До 24 найживописніших та загадкових куточків України зарахували й Буцький каньйон, Маньківського району повідомляє видання "Главное".

Буцький каньйон, Черкаська область, Маньківський район

Мальовничий каньйон на річці Гірський Тікич. За красиві пейзажі це місце ще називають "Маленькій Швейцарією". Саме тут була розташована перша гідроелектростанція, побудована на території України. Зараз залишилися тільки руїни ГЕС. Неподалік і рукотворний водоспад Вир.

Майже в центрі озера Окніще розташовані два потужних джерела карстових вод. Вода виходить з-під землі зі значним тиском, утворюючи на поверхні озера два куполоподібних фонтану. Температура води цілий рік однакова – майже 9 ° С, навіть у суворі зими озеро не замерзає. Особливістю води є те, що вона не піддається газування. З часом джерела утворили невелике озеро глибиною 3 м і площею 0,5 га.

Мавринский площа, Дніпропетровська область, Павлоградський район

Мавринский площа являє собою комплекс валів, які мають правильну рельєфну форму. З висоти пташиного польоту площа нагадує форму павука. У центрі цієї споруди знаходиться Насипний коло, в середину якого ведуть три "входу" і довге хвилясте вали на зовнішньому кордоні кола.

У день весняного рівнодення сонце заходить за горизонт якраз по центру однієї з западин – приблизно так само, як і в Стоунхенджі. Деякі вчені припускають, що степова площа є давньою обсерваторією.

Соледарське озеро, Донецька область, м. Соледар

Маленьке озеро на місці соляної шахти є джерелом аномальних явищ. Місцеві дайвери встановили, що чим глибше опускатися на дно озера, тим більше піднімається температура його води. На поверхні вода зазвичай не прогрівається більше 20-25 ° С, але на глибині 4-6 метрів температура піднімається до 30-40 ° С, а ще глибше вода стає схожою на "рідке скло" і практично непрохідною для аквалангістів.

Кам'яне Село, Житомирська область, Олевський район

Урочище – це скупчення великих валунів, які займають близько 15 гектарів лісу, і є одним з найзагадковіших місць України. Існують дві гіпотези виникнення урочища. Згідно з однією, 20 тисяч років тому валуни були принесені льодовиком, відповідно до іншого – вони є залишками підніжжя древніх повністю зниклих гір, оголеними льодовиком від грунтових нашарувань.

Багато каміння обрисами нагадують сільські будинки, тут є своя "площа" зі "школою", а також "церква".

Синє озеро, Закарпатська область, Мукачівський район. Розташоване глибоко в лісі на відстані чотирьох кілометрів від села Синяк

Озеро вулканічного походження, у ньому є 2 воронки – вважається, що це кратери стародавнього вулкана, заповнені водою. Його живить сірчаний джерело. На плаваючих стеблах очерету осідає сірка. Вона дає синювато-блакитний відтінок воді, від чого й пішла назва. Вода в Синьому озері насичена сірководнем, тому в ній не водяться ні риби, ні земноводні, ні комахи.

Кам'яна могила, Запорізька область, Мелітопольський район

Світовий пам'ятка древньої культури, містить кілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень – петрогліфів.

Великий кам'яний пагорб в степу приваблював давніх людей як явище надзвичайне, фантастичне; його виникнення залишалося для них таємницею. Первісні люди перетворили його на місце поклоніння своїм богам та здійснення культових обрядів.

Манявський водоспад, Івано-Франківська область, Богородчанський район

Манявський водоспад – це один з найвищих водоспадів української частини Карпат. Вода річки Манявка струмує каскадами відразу з трьох водоспадів, разом вони досягають висоти близько 18 метрів. На вершині водоспаду є кілька невеликих уступів (1,5-2 м), які нагадують зручні ванни.

Біля підніжжя Манявського водоспаду розташоване невеличке озерце. Ходять легенди, що вода в цьому озері має здатність омолодити будь-який організм.

Відшарування богуславських гранітів, Київська область, Богуславський район

Це диво природи розташувалося вздовж річки Рось. На схилах її берегів стоять потужні, висотою близько 10-12 метрів, гранітні брили. Ці скелі дуже старі, що надає їм ще більшу цінність і таємничість.

Чорне Озеро, Кіровоградська область, Знам'янський район

Озеро оточене болотом "Чорний ліс", разом з яким є гідрологічним пам'ятником природи України. Його глибина досі точно не встановлена ??- існує версія про подвійному дні, перше з яких утворено гілками і опалим листям. Що цікаво, рослинність навколо характерна для Полісся, але не для регіону, де зустрічається лісостеп і степ.

Мергелева гряда, Луганська область, Перевальський район

Археологічний пам'ятник бронзового століття, який розташований біля села Степанівка. Основу пам'ятника становить кам'яниста гряда, яка простягається з південного заходу на північний схід. Комплекс, ймовірно, служив для різних племен цього регіону протягом декількох тисяч років як святилища та поховальні споруди. За попередніми даними, пам'ятник датується IV – II тисячоліттям до нашої ери, тобто відноситься до періоду пізнього неоліту – бронзи.

Майже протягом 40 км Південний Буг тече по Миколаївській області у крутих кам'янистих берегах, утворюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожнистим руслом, водоспадами та островами. Гранітно-степове Побужжя – це справжня гірська країна серед Українського степу.

Пороги Південного Бугу стали Меккою водних туристів. В урочищі Протич розташована одна з найкращих у Європі природних трас водного слалому.

Вилкове, Одеська область, Кілійський район

Останній населений пункт на берегах Дунаю перед його впаданням у Чорне море, який отримав назву "Українська Венеція". Вилкове було засноване три століття тому старообрядцями, незгодними з церковною реформою. Визнаний туристичний центр: будинки на палях, тротуарів практично немає, замість вулиць – канали, особистий і громадський транспорт – човни та катамарани.

Кочубеївські дуби, Полтавська область, Диканський район

Кілька вікових дерев, що збереглися від старовинної діброви, що оточувала родовий маєток Кочубеїв у Диканьці, мають вік 600-800 років. Зараз залишилося тільки 4 дуба, з яких один, незважаючи на лікування, поступово гине.

У 1861 році налічувалося 68 дерев, проте до 1940-х років залишилося тільки 5. В одне з дерев, яке виділялося найбільшими розмірами (так званий Мар'їн дуб або дуб Мазепи), в 1934 році потрапила блискавка і воно згоріло. За народною легендою, саме під цим дубом юна Маруся-Мотря Кочубеївна чекала свого коханого – гетьмана Івана Мазепу.

На околиці міста Кролевець є унікальний об'єкт природно-заповідного фонду України – ботанічна пам'ятка природи "Яблуня-колонія". Яблуня росте у вигляді куща, який за площею займає близько 10 арів. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, оскільки її вік – більше 200 років. Особливістю яблуні є її здатність до самостійного укоріненню гілками – коли один із стовбурів відмирає, гілки нахиляється до землі і пускають коріння.

Печера Оптимістична, Тернопільська область, Борщівський район

На території Тернопільщини розташована найбільша печера Євразії та найбільша у світі гіпсова печера. Свою назву Оптимістична печера, відкрита в 1966 році, отримала через те, що скептично налаштовані колеги-спелеологи прозвали першовідкривачів "оптимістами", оскільки не вірили в її розміри. Зараз фахівці нанесли на карту більше 240 км підземних ходів, однак печера досі до кінця не досліджена.

Вторинні мінеральні утворення в Оптимістична мають велику не тільки естетичну, але й наукову цінність. Деякі з них є дуже рідкісними, а деякі – унікальними і неповторними.

Крейдяні гори, Харківська область, Дворічанський район

"Крейдяні гори" – довга гряда крейдяних пагорбів, що простягнулася на кілька десятків кілометрів на національному природному парку "Дворічанський". Гори не дуже високі, і на них можна піднятися, тим більше, що вид тут відкривається неймовірний – долина річки Оскіл. Кожна гора має свій образ: одна нагадує вулкан, інша – голову індіанця. Є навіть такі, які мають печери з довгими коридорами. Цим Дворічанський висоти нагадують Слов'яногірськ.

Джарилгач, Херсонська область, Скадовський район

Найбільший острів України, який розташований неподалік від курортних центрів Скадовськ та Лазурне – заповідна зона, велика кількість місцевої флори і фауни якої занесено до Червоної Книги України. На острові можна побачити благородних оленів, в прибережних чагарниках рогозу і очерету ховаються муфлони. На острові багато лисиць, так як на них ніхто спеціально не полює, і вони бігають навіть удень.

Острів – прекрасне місце для любителів дикого відпочинку. Ідеально чисте море, безлюдні піщані пляжі і практично повна відсутність людей.

 

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут