НовиниБранець терористів: невідомий Валерій Макєєв

Бранець терористів: невідомий Валерій Макєєв

- Advertisment -

На останній сесії депутати Черкаської міської ради звернулися до президента України Петра Порошенка з проханням посприяти у звільненні черкаського правозахисника Валерія Макєєва з полону. Валерій Макєєв перебуває в полоні вже 77 днів. Нині він у Луганську. У полоні сепаратистів він пережив інфаркт. Валерія називають "політичним в’язнем". СБУ і правоохоронці переконують, що перемовини про визволення Валерія тривають.

 

Волонтер "Православної служби тилу"

Валерій Макєєв почав займатися волонтерством з того періоду, коли російські війська увійшли в Крим. Він став одним з організаторів православного "Автомайдану". Разом з владикою Іоаном та кількома священниками Української православної церкви Київського патріархату їздив в Чонгар до наших прикордонників. Він не любив назву "Православний автомайдан", бо вважав, що правильним буде – "Православна служба тилу". Увесь свій час приділяв збиранню продуктів, речей для наших військових.

– Пригадую, як зайшов в "Грандмаркет" і власник магазину придбав усе, що я йому сказав. Допомагали всі. Хтось багато, хтось мало. Пакували і везли до Херсонської області в Чонгар чи на Арабатську стрілку, – казав тоді Валерій Макєєв.

Згодом він почав допомагати нашим військовим в Донецькій і Луганській областях. Їздив туди щотижня. Відвідував "Азов", "Айдар". Був активним дописувачем у "Фейсбуці", де звітував про свої поїздки.

 

У полоні переніс інфаркт

До рук сепаратистів Валерій Макєєв потрапив за невідомих обставин. За домовленостями з терористами він їхав в Краснодон обмінювати наших полонених. Під Ровеньками автомобіль зупинили. Валерія Макєєва і харківського журналіста Романа Черемського затримали. Їх помістили в камеру, де Валерій пробув майже 50 діб.

Камера була невеличкою – 30 кв. Там перебувало понад 20 осіб. Більшість місцеві, які вчинили якісь дрібні порушення. Ніхто з них не затримувався більше 15 діб. Валерій та Роман були "політичними". Їх виводили на двір лише один раз на добу – зранку, щоб сходити в туалет.

У полоні Валерій переніс інфаркт. Його доставили в лікарню в Луганську.

– Його забрали в лікарню, на щастя, надали допомогу. Його перевели з Ровеньок у Луганськ. Разом із Романом Черемським. Це харківський журналіст. Роман залишився у цьому підвалі. Умови там які? Теплих речей там, на жаль, не було. Бо він поїхав влітку, коли ще була 30-градусна спека. У футболці і шортах. Щось там мінімальне видали. Якісь там штани, – розповів Володимир Макєєв, син полоненого.

Перемовини щодо звільнення Валерія Макєєва поки що результату не принесли.

 

Невідомий Макєєв

Народився Валерій Макєєв у Золотоноші, там же і закінчив школу. Навчався в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування. Свій трудовий шлях розпочав на черкаському "Роторі". Відомий тим, що разом з однодумцями запустив перший в Україні завод з виробництва безалкогольних напоїв у ПЕТ-пляшках.

Його друга освіта – юридична. Його називають унікальним правником з "нестандартним мисленням". Він міг викрутити ситуацію на свою користь, навіть коли вже була безвихідь.

Валерій Макєєв – творча людина. Ще зі студентських років він займався музикою.

Навчаючись у Кіровограді, ходив брати уроки з теорії музики до тих же викладачів, у яких навчався Ігор Крутой.

Згодом написав і випустив свій перший музичний альбом "MadeinUkraine". Особисто написав музику і слова до двох пісень. До решти лише музику. Одну з пісень "Солодкій біль" виконав у супроводі Черкаського камерного оркестру.

З 1998 по 2008 рік випустив дві збірки віршів, повість "Один проти стаи" та роман "Таємний монах". Цей твір – поєднання 

класичного детективу, історичного роману та трилеру. Він переносить читача у світ східних ченців і "напівшвидкісного вихорів". У романі дається відповідвідь на запитання, чому в Німеччині свого часу була створена організація "Аненербе", і чим в Радянському Союзі займався Інститут мозку і вищої нервової діяльності. 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас