Брали оригінали картин, а повертали копії: аферисти кинули музей на Черкащині на півмільйона

Десять років тому працівник міліції, директор комунального підприємства, СБУшник та директор музею потрапили в поле зору правоохоронців, які запідозрили їх у мистецьких махінаціях на території кількох областей. Чоловіки брали оригінали картин із музеїв, а повертали копії. Лише у 2017 році Феміда визначилася із обвинуваченими — вони отримали умовні терміни. Про це інформує Vlasno.info із посиланням на вирок Ямпільського районного суду Вінницької області.

Один із підозрюваних працював начальником відокремленого підрозділу одного із комунальних підприємств та запровадив аферу із викрадення картин із музеїв. Все було влітку 2006 року: посадовець почав відвідувати музей та цікавитися художніми творами українських митців, познайомився із керівництвом музею та розпочав вести мову про те, аби окремими картинами прикрасити приміщення його підприємства.

Згодом звернувся із офіційним листом до директора музею — просив отримати у тимчасове користування картин "Травень", "Прилив", "З сінокосу" із музею. Довірливий художник у той же день передав йому твори мистецтва. Посадовець взяв їх і відніс місцевому художнику у село Нова Ободівка Тростянецького району на Вінниччині — той виготовив їхні копії.

На цьому не зупинився, а попросив у тимчасове користування інші картини: "В Сідневі", "Літній день в Карпатах" тощо. Ці твори підробляв вже художник із міста Татарбунари на Одещині. У музей повернув копії та кілька оригіналів.

Сума вкрадених творів мистецтва — понад 50 тисяч гривень. Частину оригіналів продав невідомим особам, кілька картин сховав у гаражі в Києві.

Згодом продовжили аферу: Уманський краєзнавчий музей планував виїзну виставку картин з нагоди Дня міліції у приміщенні Уманського райвідділу міліції Черкаської області. Підозрюваний змовився із начальником міліції громадської безпеки, а коли музейні працівники передали картини правоохоронцям, а ті опинилися у службових кабінетах райвідділку, підсудні протягом кількох місяців виготовили копії творів. Працював той же художник із Нової Ободівки.

Сума вкраденого мистецтва — понад півмільйона гривень. Реалізували невідомим слідством особам.

Задіяний у мистецькій махінації і очільник Ямпільського міськрайонного відділу СБУ. На прохання зловмисників він попросив у Ямпільському музеї кілька картин, аби тимчасово прикрасити стіни у відомстві. Обвинувачений обіцяв безкоштовно виготовити рамки до картин. Обдурений СБУшник отримав вже копії картин, а обвинувачений, продавши твори мистецтва, поклав у власну кишеню іще 280 тисяч гривень. Копії виготовляв все той же художник із Нової Ободівки. "Зловживав довірою" підсудний і військового комісара Ямпільсько-Томашпільського об'єднаного районного комісаріату. Діяв за тією ж схемою, обіцявши виготовити рамки до картин, але виготовив та повернув комісару копії. Оригінали продав. У результаті — ще 250 тисяч гривень у кишеню обвинуваченого.

У судових засіданнях фігуранти справи частково визнали свою провину, а про фальсифікацію творів мистецтва вони навіть не здогадувалися. Втім, підсудний-міліціонер вини не визнавав та заявив, що картини передав іншому підсудному внаслідок шантажу та погроз.

Події відбулися ще у 2005-2007 роках, однак вирок Ямпільський районний суд Вінницької області виніс лише у червні 2017 року. Суд призначив покарання директору комунального підприємства у вигляді п'яти років позбавлення волі, але звільнили його від відбування призначеного основного покарання, з випробуванням, встановили йому іспитовий строк три роки.

Три роки позбавлення волі дали співробітнику СБУ, який також задіяний у мистецькій афері, але звільнили його від відбування покарання, зарахувавши термін, що він його провів у СІЗО. Доки вирок не набере законної сили, СБУшник перебуває на підписці про невиїзд.

Співробітнику міліції дали чотири з половиною роки із конфіскацією майна, але звільнили від відбування призначеного основного покарання, з випробуванням, встановили йому іспитовий строк три роки.

Три роки умовно отримав і директор Уманського музею. 

Як повідомляв сайт vikka.ua, на викраденій маршрутці четверо черкащан потрощили цвинтар

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут