Біля Черкас виявили базу повстанців (ФОТО)

Базу повстанців, якій близько 100 років, виявили під Черкасами. Ще досі збереглися схрони та землянки. Навіть схрони, де стояли коні. Про це на своїй сторінці в мережі Фейсбук повідомив місцевий краєзнавець  Сергій Тимофеєв.  

Залишки землянок повстанців

«На теренах ДП Смілянський лісгосп вдалося знайти базу повстанців 1920-22 років. Довгі пошуки, вивчення історичних матеріалів, опитування людей поважного віку Оленою Горлач та Олександром Михненко дали результат. Неподалік колишнього Виноградського монастиря нарешті вдалося натрапити на місце таборування», – написав він.

За словами краєзнавця, особливо вражають розміром землянок, у яких стояли коні. Планування схронів виконано людьми, які добре розумілися з природою і звичками людей, з яким вони протистояли.

Олена Горлач розповіла, що в цих місцях проти більшовиків у 1920-1922 роках боролася 6-тисячна селянська армія на чолі з Трохимом Івановичем Бабенком з Млієва. Отаманом війська, відомим ватажком з сіл біля Виноградського монастиря є Антін Макарович Грозний – побратим Трохима. Також сюди відносяться брати Блажевські. Бував у повстанців і Чорний ворон із Холодноярських лісів.

За словами Олександра Михненка, таких місць таборувань повстанців понад шість.

«Причому вони розташовані так, що коли вершники радянської влади скакали на конях і провіряли яри Чорнолісся, то такі закоулки вони не завжди помічали… Заїхали, глянули і далі, а заглянути далі в закоулок наліво чи направо їм не доходить… А може боялись… Так що нас чекають наступні відкриття таємниць нашого лісу…», – зазначив Олександр.

Краєзнавці планують провести дослідження та розкопки місць таборування вже навесні, коли зійде сніг.

Читайте новини vikka.ua у зручному форматі:

телеграм-канал,

сторінка у фейсбуці,

акаунт в інстаграмі,

ми в TikTok.

Усі відео ТК «ВІККА» доступні на ютюб-каналі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x