Більшість черкащан вже отримали платіжки за тепло із меншими сумами

На Черкащині існує 14 підприємств теплоенергетики, що надають послуги населенню. Більшість жителів Черкащини вже отримали платіжки за тепло із меншими сумами.

Проведення  перерахунку стало можливим завдяки зниженню ринкової ціни на газ у грудні 2019 року, інформує пресслужба ОДА.

Про суми знижок в платіжках (середній показник):

– однокімнатній квартирі – 167 грн. Буде коливатись від 50 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 258 грн (м. Ватутіне).

– двокімнатній квартирі – 255 грн. Буде коливатись від 62 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 365 грн (м. Ватутіне).

– трикімнатній квартирі – 333 грн. та буде коливатись від 90 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 485 грн (м. Ватутіне).

"Отримую багато запитань із приводу перерахунку в обласному центрі. Роз’яснюю: діяльність двох підприємств, які забезпечують мешканців черкаських будинків теплом, регулює безпосередньо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. "Черкаська ТЕЦ" – приватне акціонерне товариство, "Черкаситеплокомуненерго" – комунальне підприємство міста Черкаси. Черкаська ОДА попередньо ініціювала нараду за участі міського голови Черкас та керівників підприємств, на якій рекомендували переглянути можливість перерахунку. Але обласна адміністрація не має повноважень втручатися у діяльність підприємств", – сказав голова Черкаської ОДА Роман Боднар. 

Рекомендаціями Кабміну щодо перерахунку скористалися інші обласні центри України та органи місцевого самоврядування Черкащини. 

Нагадаємо, що у 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго здійснили перерахунок та знизили платіжки за тепло і гарячу воду до 30%.

24 грудня 2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1082 "Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу", якою надано можливість (право) підприємствам теплопостачання здійснювати перерахунок розміру плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 рр.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах суми у платіжках за опалення не зменшились.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут