22 грудня: яке сьогодні свято, традиції та прикмети

Свята

День енергетика

prozoro.info

Традиція святкування офіційного свята працівників енергетики з’явилась наприкінці 60-х років минулого століття. Дата обрана невипадково – на 22 грудня дуже часто випадає День зимового сонцестояння. І саме тоді, коли ніч найдовша, а день найкоротший, робота енергетиків особливо помітна.

 

День працівників дипломатичної служби України

Свято встановлене Указом Президента від 21.11.05. Саме цього дня у 1917 році Урад УНР створив Генеральний секретаріат міжнародних справ.

 

Релігійне свято

Сьогодні православна церква відзначає День святої Анни або непорочне зачаття Пресвятої Богородиці. Згідно з легендою, цього дня між Св. Йоакимом та Св. Анною відбулось непорочне зачаття Діви Марії.

У народі ж цей день називають Анною Зимовою.

Іменини

День ангела сьогодні відзначають Ганна, Олександр, Василь, Володимир, Єфросинія, Самуїл, Софроній та Степан.

Народний календар

Вважалось, що після Ганни сонце повертає на літо, а зима – на мороз.

Якщо сьогодні день ясний, то на Новий рік буде сильний мороз, якщо ж хмарно, а на деревах паморозь – у новорічну ніч буде відлига.

Яка Ганна до полудня, така зима до кінця грудня; яка Ганна до ніченьки, така зима до весноньки

Дощова Ганна віщує дощову весну.

 

Традицій й повір’я

Вагітним жінкам на Ганни категорично заборонялось працювати.

Молоді дівчата цього дня збирались на так звані сходки, на яких планували різдвяні святкування. Крім того, виготовляли традиційні різдвяні прикраси із соломи – «їжаків» та «павуків».

На Ганни пасічники перевіряли свої вулики у омшанику і просили у Господа, щоб зачинався білий, жовтий віск та густий мед.

Цей день в історії

22 грудня 1938 рік у селі Калинівка на Городищині народилась Нелля Абашкіна – українська педагогиня, досліджувала системи шкільної та професіональної освіти у німецькомовних країнах.

Сьогодні ж очільнику Черкаської ОДА Сергію Сергійчуку виповнюється 50 років.

Крім того, цього дня:

1882 — З’явилась електрогірлянда. Її винайшов помічник винахідника Томаса Едісона Едвард Джонсон і одразу прикрасив нею різдвяну ялинку в себе вдома

1895 – Німець Вільгельм Рентґен опромінив «х-променями» руку своєї дружини і отримав один із перших у світі рентгенівський знімок. За три роки до цього найперший знімок вдалось отримати українському фізику Івану Пулюю.

1917 – Когрес США ввів у країні «сухий закон».

1999 — Прем’єр-міністром України став Віктор Ющенко.

 

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net