12 мільйонів спрямували на систему харчування в школах Черкащини

У Черкаській області у 328 закладах середньої освіти відбулося оновлення шкільного меню до сучасних стандартів якості. 12 мійльонів гривень спрямовано на проєкт підтримки сучасної системи безпечного харчування. Про це повідомила пресслужба Черкаської ОДА.

У 425 школах (80%) впроваджена система безпечного харчування НАССР (англ.), що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції, решта закладів завершують процедури впровадження.

–На Черкащині спрямовано 12 млн грн на проєкт підтримки сучасної системи безпечного та здорового харчування, що є прикладом для наслідування для інших регіонів. У 171 школі Черкащини меню оновлено з використанням страв із збірника кулінарного експерта Євгена Клопотенка, а інші школи рухаються за власними технологічними картами. Тепер є меню, яке демонструє, що їжа для школярів може бути не лише корисною, а й різноманітною та смачною, – зазначив під час форуму «Реформа шкільного харчування» міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

– Від старту реформи ми запровадили пілотний проєкт «Дітям Черкащини – якісне, безпечне харчування». В рамках цього проєкту у 23 школах ми оновили харчоблоки їдалень, розробили яскравий дизайн фуд-зон, а замість звичного меню тепер там – мультипрофільне та на вибір. Як результат, понад 70% тамтешніх старшокласників почали обідати у шкільних їдальнях. Зауважте, що це лише перші реальні результати, – коментує результати реформи шкільного харчування голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко,

Додамо, що у школах Черкащини майже 40% учнів 1-4 класів харчуються безкоштовно. Крім того, забезпечені безкоштовним харчуванням 100% дітей пільгових категорій.

У Черкаській області функціонує 533 заклади загальної середньої освіти, у тому числі 163 заклади у містах та 370 закладів у сільській місцевості. У 51 закладі загальної середньої освіти учні використовують банківські картки, які зменшують контакт із готівкою в умовах пандемії під час розрахунку в їдальнях і буфетах. До нового навчального року закуплено нове кухонне обладнання для 250 закладів на понад  6 мільйонів гривень.

Як повідомляла vikka.ua, у 30 % шкіл Черкащини виявили порушення санітарного законодавства

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net