Online TV
НовиниЧеркащинаВідійшла у вічність мисткиня з Черкащини, яка створювала костюми...

Відійшла у вічність мисткиня з Черкащини, яка створювала костюми для хору Верьовки

- Advertisment -

9 грудня не стало Галини Федорівни Грабовської – заслуженої майстрині народної творчості України. Пишуть у спільноті “Художники Черкащини” на Фейсбуці.

Народилася майстриня у селі Ничипорівка, що на Київщині. Заслужена майстриня народної творчості. Член Національної Спілки художників України, учасниця багатьох Всеукраїнських і Міжнародних виставок. Дружина знаного скульптора Станіслава Грабовського.

Галина Федорівна Грабовська

За її малюнками сворено тисячі унікальних ексклюзивних робіт, які розлетілися по всьому світу.

Художниця – автор самобутніх численних костюмів для народного хору імені Вірьовки, для Черкаського народного хору і багатьох фольклорних колективів і ансамблів з різних регіонів України та інших країн світу. Галина Грабовська працювала головним художником Черкаської фабрики художніх виробів імені Лесі Українки.
Їй першій на Черкащині було присвоєно звання заслуженої майстрині народної творчості України.

Маленькі діти, тяжкохворий чоловік. Жіночі плечі витримували все. Галина Федорівна намагалася відвоювати у смерті свого чоловіка – відомого скульптора Станіслава Грабовського. Вночі сиділа над швейною машинкою, виконуючи замовлення, щоб заробити копійчину на ліки. А вранці бігла на роботу.

“Відійшла не просто людина , а ціла ЕПОХА ! Для мене це була “людина – легенда”… На фабриці ім. Лесі Українки , де вона пропрацювала художником з вишивки не одне десятиліття, я працювала вже після неї теж художником. Дівчатами-вишивальниці, які працювали з нею, мені багато розповідали про неї, про її творчість… Царство небесне Вам, Галино Федорівно !” – пише майстриня Наталія Крамна-Таран.

Роботи Галини Грабовської вирізняються глибоким знанням етнографії, високою виконавчою майстерністю, що базується на традиціях старовинної народної української вишивки. Для її творчості характерні цікаві композиційні й кольорові вирішення. І що не назва – то поезія. Рушник «Ювілейний», чоловічі сорочки – «Чумачка», «Святкова», жіночі блузи – «Подолянка», «Калина», «Мамина вишня», портьєра «Зимова пісня», покривало «Україночка», сценічні костюми – «Смерічка», «Тепле літо», «Виноград», «Калина», «Покрова», «Гомін степів», «Народний».

Син Ярослав і донька Олеся перейняли від батьків творчі професії. Живуть за кордоном.

Читайте також:

Птахи та квіти: у Черкасах відкрили виставку живопису Вікторії Кошелєвої (ВІДЕО)

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащан попереджають про наближення сильної спеки

Погода на Черкащині стає все спекотнішою. Наприкінці тижня синпотики прогнозують спеку понад 30 градусів. Повідомляють у Черкаському гідрометцентрі. За аналізом...

Як обмін канадського долара допомагає при переїзді чи роботі за кордоном?

Сучасна глобалізація відкриває українцям нові можливості: еміграція, працевлаштування, навчання або відкриття бізнесу за кордоном — зокрема в Канаді. Ця...

Цікаве:

Як обмін канадського долара допомагає при переїзді чи роботі за кордоном?

Сучасна глобалізація відкриває українцям нові можливості: еміграція, працевлаштування, навчання...

Речі, які варто зробити, потрапивши до Праги

Столиця Чехії вражає з першого погляду. Готична архітектура, мости...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас