На Черкащині панує холодна осіння погода. Та вже на цьому тижні температура повітря дещо підніметься. Про це пише директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
![](https://vikka.s3.eu-central-1.amazonaws.com/wp-content/uploads/2021/02/17101410/ef5f1294.jpg)
Довгоочікувані дощі, які пройшли минулого тижня на Черкащині, видалися незначними, і суттєво не вплинули як на рівень пожежної небезпеки в екосистемах області так і зволоження грунту.
Надходження арктичного повітря швидко занурило нас в осінь 2023. Спостерігався аномальний хід температури: якщо ніч 8 жовтня була теплою 17-19º, то вдень максимальна температура досягала лише 10-12º.
Попри похолодання, умов для стійкого переходу середньодобової температури до +8º і нижче немає, тому початку опалювального сезон найближчим часом очікувати не варто.
У найближчі дві доби на Черкащині продовжить панувати холодне повітря. Середні добові температури лише 7º тепла, що холодніше клімату на 3º та більше відповідає третій декаді жовтня. Температура вночі до 1-6º тепла, заморозки на поверхні грунту 0-5º, вдень 6-11º тепла. Без опадів.
У четвер, 12 жовтня, зі зміною синоптичного процесу з північного на південний, температурний фон підвищиться на 2-4º: вночі 5-10º тепла, вдень 15-20º.
У п’ятницю, 13 жовтня, можна сподіватися на незначні дощі.
За попередніми розрахунками, надалі переважатиме помірно тепла погода та без істотних опадів.
Читайте також:
На Черкащині СБУ викрила двох проросійських агітаторів: хто вони