Землю на продаж!

Стати власником чи орендарем землі можна просто. У цьому переконують у департаменті архітектури, будівництва та землеустрою міськвиконкому. Згідно з останніми поправками в земельне законодавство, всі бюрократичні перепони лягають на плечі чиновників. Майбутній землевласник повинен лише написати заяву на участь, а потім запропонувати найбільшу суму на аукціоні. Більш детально про земельні торги – в наступному сюжеті.

Кілька років тому законодавство обмежило випадки, коли можна надавати земельні ділянки у власність чи оренду. Відтоді органи місцевого самоврядування зобов’язані проводити аукціони. У 2007 році міська рада ухвалила положення про проведення земельних торгів, а в березні цього року їх упорядкували, відповідно до останніх змін.
Ця процедура розпочинається із підбору земельної ділянки.
Марина Геращенко, директор департаменту будівництва, архітектури та землеустрою МВК: «Департамент бере на себе оформлення всіх документів на земельну ділянку від збору вихідних даних. Це всі викопійовки, документи, затверджені на сесії, погодження в усіх службах і так далі».
Коли всі документи готові, міська рада визначається із ціною. У «Земельному бюро» використовують дохідний підхід.
Олена Шевченко, директор ТОВ «Земельне бюро»: «Суть доходного похода очень понятна: каждый объект стоит столько, сколько он способен приносить дохода. Зная, какой доход предприниматель будет получать в будущем, он готов выложить ту или иную сумму денег».

Потенційний учасник торгів звертається із заявою та сплачує гарантійний внесок (10% від вартості лота). Учасникам аукціону, які не перемогли, ці кошти повертаються.
Марина Геращенко, директор департаменту будівництва, архітектури та землеустрою МВК: «Єдиний критерій, за яким визначають переможця, – запропонована ціна. Інші критерії до уваги не беруть. Ані пільг, ані переваг жодний учасник не має».
По завершенню торгів переможець підписує договір купівлі-продажу. Гарантійний внесок зараховують до купівельної ціни. Повну вартість за придбаний лот можна сплатити впродовж місяця. Про зручність і прозорість процедури говорять і учасники попередніх аукціонів.
Ніна Філь, генеральний директор «Преса От і До»: «Процедура прозрачная и действительно не усложнена бюрократическими тяжбами».
Перший у цьому році аукціон відбудеться 27 квітня. На торги міська рада виставляє три лоти. Земельну ділянку під стоянку для автомобілів та два зупинкові комплекси з торговельними павільйонами.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net