Мерія планує підвищити грошову оцінку землі та зменшити ставки за її використання

Скільки коштує земля у Черкасах? Відповідь на це питання дав Сергій Одарич під час зустрічі з представниками ЗМІ. Він повідомив, що сьогодні базова вартість землі занижена і потребує переоцінки, а ставки за її використання – зрівнялівки. Кілька років в місті існує земельна несправедливість, через яку підприємці за один і той же вид діяльності сплачують різну ставку за землю. У цьому році мерія має намір змінити цю ситуацію. Розповідає Ірина Гришко.

Під гаслом справедливості з 1 липня міська влада планує переоцінку базової вартості землі в Черкасах. Це питання включене до порядку денного чергової сесії міськради.
Сергій Одарич, міський голов: «Останній раз така оцінка здійснювалася у 2001 році, позаминулого року ми розпочали роботу з переоцінки і підготували документацію»
Сьогодні квадратний метр черкаської землі – найдешевший в Україні, 69 гривень 35 копійок. Приміром, у Сумах, Кіровограді та Полтаві ця сума сягає більш ніж півтори сотні гривень.
Сергій Одарич, міський голов: «Попередня нормативна оцінка визначала базову вартість 1 м. кВ. 35 грн., щороку відбувалася індексація ціни. Ми провели переоцінку і на 1 січня 2009 року вона становила 127 грн., тобто вдвічі вища реальна вартість»
Одночасно з підвищенням грошової оцінки землі, мерія запровадить нові орендні ставки. Нині в цьому питанні існує дисбаланс. Займаючись однаковою підприємницькою діяльністю, орендарі земельних ділянок сплачують різні відсотки за її використання. Так, оренда землі на Центральному ринку міста складає 1% від її нормативної вартості, на ринку Сєдова – 7.

Сергій Одарич, міський голов: «Наша пропозиція – затвердити такі ставки: житлова забудова – 1%, гральний бізнес – 12%, інші види діяльності – 3%»
Від тривідсоткової ставки виграють підприємці, жителі та міський бюджет, стверджує Сергій Одарич. Фактично усі підприємці, незалежно від статусу орендованої ділянки землі, будуть в однакових фінансових умовах, до казни міста надійде приблизно 5 мільйонів гривень, які мають спрямувати на потреби міста.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут