Черкащина намолотила 1 млн. тонн зерна

Жнива на Черкащині тривають. Зусиллями трударів уже намолочено 1 млн. тонн зерна. Як і в минулі роки, наша область посідає передові позиції за врожайністю всіх культур. Так, якщо середня урожайність ранніх зернових по Україні становить 24, 6 центнерів з гектара, то на Черкащині – 31. Рекорди врожайності б’ють Кам’янський, Городищенський, Корсунь-Шевченківський і Христинівський райони.

Складні погодні умови зменшили цьогорічний урожай зернових.
Григорій Ігнатенко, провідний агроном ТОВ «Красногірське»: «Урожаю такого, як раніше, ми не очікуємо. Ми оце стоїмо на полі. Це поле з зими вийшло з 80 мм льодовою кіркою. Тож пшениця вийшла зріджена, трохи вимерзла, то і урожайність така».
Володимир Дорошенко, директор ТОВ «Домантівське»: «Тяжка та примхлива була весна. Посіви зернових вийшли хворі. Не скажу, що ми обділені Богом і погодними умовами, але маємо менший урожай, порівняно з попереднім роком».
У цілому по Україні врожай очікують на рівні 42 млн. тонн проти минулорічних 48. Та попри зменшення врожайності будемо з хлібом, запевняють аграрії. Адже в країні залишилось 6 мільйонів тонн зерна минулорічного врожаю. Крім того, Аграрний фонд планує закупити близько 5 мільйонів тонн зернових та 3 мільйони тонн озимої пшениці.
Володимир Лук’янець, директор ДП «Златодар»: «Ми прийняли вже 10 тисяч тонн озимої пшениці. Жодної тонни фуражного зерна не було завезено. В цьому році, незважаючи на низький урожай, особливо по Черкаській області, практично все зерно продовольче».

Незважаючи на те, що 80% зерна продовольче, урожай менший.
Аграрії стверджують: така ситуація сприятиме обмеженню реалізації зерна на експорт.
Володимир Лук’янець, директор ДП «Златодар»: «На сьогодні треба призупинити експорт взагалі. Розібратись не лише в продовольчому балансі, а й в зернофуражному балансі».
Ціни на зерно на внутрішньому ринку України залежить насамперед від світових. А вони сьогодні суттєво зросли. Щоб заохотити українського виробника продавати зерно Аграрному фонду – закупівельні ціни планують збільшити.
Володимир Лук’янець, директор ДП «Златодар»: «Сьогодні, в зв’язку з неврожаєм, Аграрний фонд звернувся до КМУ України з пропозицією підвищити ціну на продовольче зерно».
Петро Мельничук, заступник голови Золотоніської РДА: «Менше збираємо ранніх зернових, як і фуражного зерна. Тенденція ринку буде тільки на зростання вартості закупівельних цін».
Сьогодні вартість зерна пшениці другого класу становить 1400 тисяч гривень за тонну, третього – 1270. Це на 15-20% більше, ніж минулоріч.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут