Золотий вік: хірург – снайпер

Понад 10 тисяч операцій зробив за своє життя хірург Антон Алексієнко. Утім, зупинятися на досягнутому сьогодні 73-річний лікар не збирається. Хірург із 50-річним досвідом і досі оперує тіла та зцілює душі, допомагаючи пацієнтам швидше оговтатися після хвороби. Друзі лікаря дивуються – цей черкаський хірург має просто надприродний гострий зір. Секрет робочого довголіття Антона Антоновича кореспонденти «ВІККА-НОВИН» шукали у наступному сюжеті циклу «Золотий вік».

Не нашкодь – цей святий принцип Гіпократа у Антона Антоновича завжди під рукою. Точніше – у пам’яті, адже руки зайняті скальпелем та іншими медичними інструментами. У 73 він ще досі у строю. Щоправда, сьогодні оперує вже за допомогою новітніх майже безшовних методик. Допомагати людям – для нього завдання номер один. Так колись наказала мама.
Антон Алексієнко, хірург: «Мама сказала – тільки хірургом будеш! У нас у районі будеш лікувати! Я кажу: «Буду», хоча хотів в Київ поступати в інститут культури…»
Тож, замість спортивної справи навчатися Антону Антоновичу довелося медичної – у Вінницькому медінституті. Про це він ніколи вже не шкодував. Хоч на шляху у майбутнього хірурга було ще чимало труднощів, особливо під час військової медичної служби.
Антон Алексієнко, хірург: «За відказ від служби три роки тюрми! – Ого! – То вам і ого! Нас зібрали – частину на Урал, а я потрапив у Львів, там нас півроку вчили носити форму…»

Антон Алексієнко, хірург: «Жінка-черкащанка, я казав – поїхали в Вінницю, вона – ні, тільки в Черкаси».
Ось так Черкасам і пощастило отримати досвідченого хірурга, який і сьогодні після 10 тисяч операцій не втратив і краплі робочого ентузіазму, майстерності, а головне – людяності.
Юрій Босий, хірург, друг: «73 роки – це багато для хірурга? – Та деякі і 50 вже втомлюються, а йому і зносу немає! – А у чому секрет? – Він все життя спортом займався!»
А ще – Україна втратила у Антонові Антоновичі гарного снайпера, – сміються його друзі. Адже той ще з молодості має унікальний зір.
Ігор Білецький, завідувач хірургічного відділення 3-ї міської лікарні: «Він був настільки гострий, що можна було його оцінити як 300%, а сьогодні – вже 100%. Він і досі працює без окулярів. Такі люди були у війну талановитими снайперами».
Гострий зір та гарна фізична форма дійсно допомагають у роботі, – сміється Антон Антонович. Утім, головне у професії хірурга – бажання вилікувати людину.
Антон Алексієнко, хірург: «Оказувати допомогу посильну і професійну, дарувати здоров’я».
Пацієнтка: «Я така задоволена цим лікарем, дякую Антон Антоничу, він навіть прийшов, все мені розказав перед операцією, навіть про групу крові, хоча я і сама медпрацівник, то я зовсім і не боялася!»
А щоб руки не трусилися, – ділиться секретом лікар із 50-річним досвідом, – молодим хірургам слід забути про сигарети та алкоголь. Він підкреслює– після роботи стрес слід знімати теплим чаєм та душевною розмовою із пацієнтами та колегами.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net