Знову на сцені

Театральне життя знову завирувало.У Черкасах розпочався 78 театральний сезон. Актори представили глядачам нову виставу «Мартин Боруля». З комедією Івана Карпенка-Карого черкащани знайомі давно. Обласний академічний драматичний театр ставив «Мартина Борулю» 30 років тому. Сьогодні черкаські театрали знову повернулися до п’єси. Останнім часом, переконані актори, українська класика набуває особливої популярності. 16 та 17 вересня – це дні прем’єри. Утім, журналісти ВІККА-НОВИН першими побачили виставу на репитиції і готові розказати про найцікавіше.

На генеральній репетиції все, як має бути: актори та декорації на сцені. Лише в глядацькому залі – нікого. Актори рухають меблі та збентежено перепитують одне одного.
Репетиція – без режисера. Білоцерківець Анатолій Москаленко поїхав додому. Тож актори самі керують процесом. Виконавець головної ролі Юрій Берлінський – за головного.

Юрій Берлінський, виконавець головної ролі: «Репліка з п’єси : Ну, Красовський, тепер я тобі покажу, яке я бидло і яке теля мій син».
«Мартин Боруля» вмощується в своє крісло і хвалиться своїм дарунком.
Юрій Берлінський, виконавець головної ролі: «Це мені такий подарунок до 50-річчя зробили в театрі. На тобі, як хочеш, так і викручуйся».
Заслужений артист України вже 30 років на сцені. Але завжди хвилюється перед прем’єрою.

Юрій Берлінський, виконавець головної ролі: «Я завжди, як отримую роль, то в мене мурашки по шкірі. Особливо перед класикою, яку всі знають прекрасно».
«Прем’єрний мандраж» актори долали впродовж 2 місяців. Саме стільки тривали репетиції. З прем’єрою черкаські театрали вже їздили до Сміли.
Віктор Коломієць грає Омелька. Актор зізнається: роль не складна, але – по-дитячому багаторганна. Адже персонаж поводиться як дитина.
Віктор Коломієць, виконавець ролі Омелька: «Ти на сцені живеш. Ти не просто за куліси пішов, а пішов коней запрягати».
Черкаський Омелько захоплюється українською класикою. Актор Коломієць вже зіграв чимало селян та наймитів. Карпенківський Омелько для нього по-особливому близький.
Віктор Коломієць грав у «Мартині Борулі» і 30 років тому. Сьогодні вистава більш актуальна та злободенна, стверджує актор. Черкаські митці втілюють на театральній сцені ідею, що має 130-річну історію. Утім, тим і цікавий Карпенко-Карий, що через невибагливий сюжет він випередив свій час.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net