ЗНО чи ЗЛО?

0

До новацій європейської системи освіти вже другий рік звикають старомодні українці. Зокрема до труднощів, що приховує у собі зовнішнє незалежне оцінювання. Цьогоріч через фінансові негаразди виникла затримка видачі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Раніше їх планували надсилати поштою. Нині учасники оцінювання зможуть отримати сертифікати за місцем реєстрації для участі в тестуванні з 30 червня до 15 липня. А от вже після 15 липня сертифікати можна буде одержати лише у відповідних регіональних центрах оцінювання якості освіти. Що робити, якщо сертифікат містить помилки чи взагалі не потрапив до рук адресата – дивіться далі.

До Українського центру оцінювання якості освіти надійшло багато звернень із проханням відмовитися від того, аби надсилали сертифікати поштою саме через неточності в адресних даних та відсутність поштових скриньок.
Світлана Сакаєва, Київський регіональний центр оцінювання якості освіти: «Такі прецеденти були із запрошеннями, до абітурієнтів вони не потрапили. Сьогодні ж система ЗНО профінансована не повністю, коштів на надсилання сертифікатів не вистачає».
Учасники зовнішнього оцінювання з 30 червня до 15 липня зможуть отримати сертифікати за місцем реєстрації для участі в тестуванні. Після 15 липня сертифікати можна буде одержати лише у відповідних регіональних центрах оцінювання якості освіти. От, наприклад,

черкащанам доведеться їхати до Броварів. Нині вже 60% тестувальників отримали сертифікати. Зволікають сьогодні здебільшого лише абітурієнти, що планують вступати на заочну форму навчання. До речі, за прогнозами фахівців, саме заочна форма навчання потерпатиме цього року від браку студентів.
Ольга Бурман, головне управління освіти і науки Черкаської ОДА: «Тому що людей зі стажем роботи була невелика кількість на ЗНО, також дуже мало спеціалістів, що мають диплом молодшого спеціаліста».
До речі, загублені чи пошкодженні сертифікати зовнішнього оцінювання та ті, в яких виявили помилки, можна буде замінити. На це потрібно лише кілька днів. Сертифікати можна буде замінити (або отримати нові), починаючи з 2 липня 2009 р.
Світлана Сакаєва, Київський регіональний центр оцінювання якості освіти: «На сайті українського центру є рубрика, де написано, як це зробити. Там є заява, її треба лише роздрукувати та заповнити».
Нині вищі навчальні заклади продовжують перевіряти сертифікати. Так, наприклад, 2-го липня приймальні комісії вишів України вже здійснили понад 150 тисяч запитів до бази даних Українського центру оцінювання якості освіти з метою перевірки сертифікатів зовнішнього оцінювання, які подають абітурієнти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version