ЗМІ про особливих

0

ЗМІ про особливих. Налагодити співпрацю ЗМІ та людей із особливими потребами вирішили в Коаліції «Молода Черкащина». Близько року в області триває проект «Запровадимо доступність та конструктивну роботу зі ЗМІ відповідно до норм Конвенції прав інвалідів». Аби підбити підсумки проекту, організатори зібрали представників черкаських ЗМІ. Деталі у наступному сюжеті.

До особливих людей – особливе ставлення. Під таким гаслом пройшла звітна прес-конференція Коаліції «Молода Черкащина». Гостям було презентовано результати проекту «Запровадимо доступність та конструктивну роботу зі ЗМІ відповідно до норм Конвенції прав інвалідів», який тривав на Черкащині близько року.

Анна Харченко, КМГО «Молода Черкащина»: «Наголошую, ви формуєте громадську думку. Дуже важливо, щоб вона була донесена таким чином, щоб у нашому суспільстві якомога адекватніше і краще сприймали, і включали до себе людей із особливими потребами».

На конференції були презентовані результати моніторингу низки місцевих ЗМІ. Як з’ясували, більшість статей про людей із особливими потребами пишуть до Міжнародного дня інваліда.

Оксана Котенко, учасниця проекту: «До Міжнародного дня інвалідів звичайно був потік інформації. Хочеться сказати, що аби не День інваліда, то, можна сказати, що інформація знизилася майже в два рази».

Найчастіше під час написання матеріалів про людей із інвалідністю місцеві ЗМІ впадають у крайнощі. Зображуючи їх або ж нещасними, або ж героями. До того ж, останнім часом людей із особливими потребами почали використовувати, як піар-хід.

Анна Харченко, КМГО «Молода Черкащина»: «Є якісь публікації про заходи, які відбуваються, наприклад, у будинку інвалідів для людей із інвалідністю. То в основному це робиться в розрізі тому, що є якась ключова фігура – депутат, губернатор чи мер міста, – він приїздить та починає займатися доброчинністю».

Окрім цього, протягом року організатори проекту здійснили низку моніторингових поїздок усіма райцентрами Черкащини та перевірили, як запроваджується безбар’єрна архітектура.

Віра Горохова, ГО «Спілка батьків і дітей-інвалідів» м. Сміла: «Роботи не початий край. І мене дивує, що незважаючи на те, що так багато пишеться та говориться, здають нові об’єкти і вони непристосовані, недосяжні для людей, які пересуваються на візках. У тому числі і в центрі міста, не говорячи вже про периферію».

Для представників ЗМІ організатори проекту підготували посібник щодо етики написання матеріалів про людей із особливими потребами. Для людей з інвалідністю – брошуру про ефективну співпрацю з пресою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version