Зі скандалом у Черкасах минув показ фільму про боротьбу громадян за свої права

Зі скандалом у Черкасах минув показ фільму про боротьбу громадян за свої права. Документальний альманах «Відкритий доступ» у місто привезли громадянські активісти «Центру UA». Зробили цев межах Міжнародного дня Права знати. Проте вже на 5-ій хвилині перегляду стрічки у приміщенні вимкнули світло. А потому з’їхалися пожежники, СБУшники та сапери. Буцімто шукати вибухівку. Що було далі, розкажуть наші кореспонденти.

Документальний альманах «Відкритий доступ» – це реальні історії людей, які живуть у різних регіонах України. Але мають однакову громадянську позицію – протистоять свавіллям влади та борються за свої права.

Аліса Рубан, громадянська активістка: «Вони хочуть змінити щось у своєму житті, у житті своїх сусідів, друзів, родичів. Для боротьби вони використовують один спільний інструмент – це Закон «Про доступ до публічної інформації». У травні 2011 року в нас виникла ідея створити документальний фільм, як працює цей закон на практиці».

Із показом кіноальманаху громадянські активісти їздять по всій Україні. У Черкасах його так і не додивилися. Вже на 5-ій хвилині в будівлі раптово зникає світло.

Світлана Діденко, фармацевт: «Світло взагалі не вимикають. Сьогодні це вперше, відколи ми тут працюємо, – щоб так серед робочого дня зникло світло».

Організатори заходу кажуть: до подібних провокацій були готові. Тому завчасно подбали про генератор. За декілька хвилин перегляд альманаху відновлюють.

Олег Рибачук, керівник громадянської організації «Центр UA»: «Жодного дня, у жодному місті ми не обходилися без сюрпризів. Тобто зникало світло, кидали димові шашки, скасовували договір із приміщенням, де ми збиралися пускати фільм, приходили пожежники, рятувальники та говорили, що у цьому приміщенні небезпечно».

Олег Рибачук як наврочив. Не минає і десяти хвилин, як до будівлі з’їжджаються пожежники, есбеушники та сапери. Вони нібито отримали повідомлення про замінування. Бульвар Шевченка роблять непроїзним. Будівлю оточують, звідси евакуюють людей.

Правоохоронці кілька разів обшукують будівлю, та вибухівки так і не знаходять.

Микола Макуха, координатор ГМ «Опора» в Черкаській області: «Я не можу заявляти, чи це була провокація, чи ні. Я думаю, оскільки це все публічно було і так багато людей тут присутні, то, мабуть, органи дадуть оцінку цьому: чи це була провокація, чи ні. Я думаю, це було б правильно».

Колишній міський голова Черкас, який теж був на кінопоказі, переконаний: це таки провокація. Влаштував її, на думку Сергія Одарича, губернатор Черкащини Сергій Тулуб.

Сергій Одарич, колишній міський голова м. Черкаси: «Яким же треба бути Тулубу, м’яко кажучи, боягузом і «нерозумною істотою», щоб організовувати замінування приміщення, очепити бульвар Шевченка, вирубити світло…». (із «Фейсбуку»)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net