Стати черкаським "копом" може кожен. Щоправда, кожен, хто підпадає під конкурсні вимоги. Журналістка "ВІККА-НОВИН" дізналась, які вони. І сама вирішила податися у полісвумен. Хто разом з нею, – дивіться.
Шлях до запровадження в Черкасах поліції складний та тернистий. Спершу – розмови про 2016 рік. Потому – прохання депутатів про пришвидшення процесу "ополісменення". За ним проголошення Аваковим 21 вересня – поліцейським стартом. Податися до черкаських полісменів хочемо й ми. Завадив один із пунктів в умовах участі.
Яна Федоровська, кореспондент: "Паспорт та ідентифікаційний код я маю. А от водійське посвідчення ні. За підмогою звернулися до Наді. З нею і пройдемо весь процес поліцейського відбору. – Готова – Так, звісно".
Надія рік працювала в міліції. Та, як каже, не склалося. Відтепер шукає себе в полісвумен. На вході її зустрічають консультанти. Вручають анкету. У холі філармонії – жодного вільного столу. Хтось стає в чергу, хтось заповнює чергу прямо на колінах.
Заповнивши анкету, Надія її реєструє. Забравши свої документи, відзвітовується.
Надія Стадник, жителька м. Черкаси: "Я побачила велику кількість гарних перспективних молодих людей, які хочуть змінити щось у державі. Я хочу взяти участь у цьому і відчути їх на собі. Це шанс на прозорість, гідність, і це шанс на відновлення поваги до людей у погонах. Так сильно хвилююсь, на курсанта як ішла, так не хвилювалась".
Вранці – небувалий ажіотаж. Дівчина припускає: через гроші.
Надія Стадник, жителька м. Черкаси: "Багато хто просто цікавився зарплатнею. Буде гарна, так ми підемо. Для мене це не був фактор № 1. Але дивлюсь, багато кого це цікавить".
Стати черкаським "копом" може кожен громадянин України, не залежно від статі. Віком від 21 до 35 років, фізично розвинений, без судимостей. Обов’язково – вільно володіти українською та прагнути змін. Такі уточнення в оголошенні про набір. Серед бажаючих долучитися до охорони черкаського поряду – колишні військові, програмісти, студенти та художники. Третина – дівчата. Хто прийшов від безвиході, хто – за обіцяною стабільністю.
Антон, демобілізований: "В милицию там знакомые знакомых. У кого то там дядя, брат, сват. Если приходять новые люди, есть надежда на то, что будут действительно работать, а не покрывать кого-то".
Іван, працівник готельно-ресторанної сфери: "Хочу змінити фах, хочеться стабільності, кар’єрного зростання, самореалізації в житті, щоб показати для інших"
Лілія, художниця: "Кажуть 8-10 тисяч, але в принципі, якщо і 4 будуть платити добре буде. Потрібно буде 100 метрі пробігти, кілометр. Я до цього готова, надіюсь, пройду".
Максим, програміст: "Починаю тренуватися. – Як саме? – Біг на стадіоні, підтягування, готуюсь до здачі екзаменів".
Олександр, студент: "З роботою все складно, прийшов тільки з армії, треба кудись себе скеровувати в житті. Є в нас в державі безкарність. Наша стара міліція – всякі були випадки, думаю, змінитьс на краще".
Триватиме набір три тижні. Потому стартує наступний етап "ополісменення".
Юлія Мевша, працівник приймальної комісії: "Як анкета пройде перевірку комісією, кандидата буде запрошено для здачі заліків із загального рівня підготовки, фізичного, психологічного тестування, проходження медкомісії а також проходження співбесіди".
Надія Стадник, жителька м. Черкаси: "Сказали чекати на дзвінок, буду чекати з сьогоднішнього дня".
А разом з нашою героїнею чекаємо і ми.