Жнива на Черкащині досягли екватора

Жнива на Черкащині досягли екватора. Соняшник, соя та кукурудза ще на полі. А хліб уже в коморі. На честь цього в районах влаштовують традиційне свято обжинків. Минулими вихідними, зокрема, гуляла Смілянщина. Тут було й щедре застілля, і пісні, і танці. До черкаського короваю хлібороби краю додали майже 40 тисяч тонн зерна. Репортаж Вікторії Курченко.

У комбайнера Юрія Кувіти та його колег тимчасовий перепочинок. Із поля в комори вже потрапили ріпак, ячмінь і пшениця. Пан Юрій із напарником – ударники господарства. Намолотили найбільше з екіпажів – 2 тисячі 600 із лишком тонн.

Юрій Кувіта, тракторист ТОВ «Агро-Рось»: «Жнива минули за 18 днів у нас. Працювали із 7 ранку, із 8, із 6 ранку, як давала погода нам, і допізна, поки роса, бо при росі не можна збирати».

Хліба було б більше, аби не небесна канцелярія, говорять аграрії. Вона їх цьогоріч випробовувала, як могла.

Юрій Сторчеус, директор філії ТОВ «Агро-Рось»: «Дуже складний був це рік для землеробів. Я ще такого за свою практику не пам’ятаю, щоб у квітні була температура +27».

Тому боротися за врожай доводилося щоденно, каже директор найпотужнішого господарства Смілянщини. Тут сподівалися зібрати щонайменше 60 центнерів ранніх зернових із гектара. Вдалося – 49. Але це найвища врожайність у районі.

Анатолій Семинога, засновник ТОВ «Агро-Рось», народний депутат України: «Наше тваринництво хоч і не стільки велике, але дає можливість мати органіку та вносити її в поля. Там, де поля підживлені органічними добривами, там і гарні врожаї. Там, де кілька років на поля не вносили органіку, лише хімію, врожай значно менший. Наші пращури були мудрими людьми, тому вирощували все на органіці».

До Смілянського короваю хлібороби «Агро-Росі» додали майже 5 із половиною тисяч тонн пшениці. За це – мають перше місце в районному заліку.

У залі аплодують герої полів. Їх разом у Будинку культури зібрало традиційне свято обжинків. Керівництво «Агро-Росі» найпрацелюбніших вшановує гідно – преміями та вартісними подарунками. Всі куштують короваї з нового врожаю. Потому, як і годиться, щедре застілля, танці та співи.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net