Життя, яке залежить від пігулок

Життя, яке залежить від пігулок. Саме так живе родина Артеменків із Черкас. Десятирічному Максиму два місяці тому пересадили нирку. Після таких складних операцій, згідно з постановою Кабміну, хворого впродовж трьох місяців медикаментами забезпечує держава. На перші три тижні підтримкову терапію хлопець отримав у столиці, де оперувався. Утім, після повергнення додому з’ясувалося, що в місті ліки на дитину не передбачені. Далі розповідає Ірина Гришко.

Половину свого життя Максимко хворіє. З п’яти років лікарі діагностують у нього ниркову недостатність. Коли у хлопця відмовили обидві нирки, черкаські лікарі лише руками розвели. Рятувати сина батьки подалися до столиці. Там допомогли. А після трьох років гемодіалізу, хлопцю пересадили нирку батька. Операція пройшла успішно, утім, аби донорський орган справно «працював» у дитячому організмі, необхідно приймати спеціальні ліки. Їх безкоштовно таким пацієнтам надає держава.
Людмила Артеменко, мати хворого: «Вони нам зразу сказали, що ми у них незаплановані, про нас ніхто не знав і коштів на ліки немає. В обласній Терещенко сказала, що ліки в них є, але для тих, кому робитимуть операцію».

Таку відповідь матері хлопця дали в Черкасах. Після звернень до чиновників вона отримала листи, з яких дізналася: «розрахунок медикаментів для сина проведений на період 2011 та перший квартал 2012 року ». Що робити до того часу, ще 4 місяці, – не написали. Жінка в розпачі.

Людмила Артеменко, мама хворого: «Щоб мені видавали ліки і всі ліки, бо їх треба приймати в комплексі, адже від цього життя дитини залежить!».
Сьогодні основні ліки родина купує самостійно. На 25 днів це коштує майже три тисячі гривень. Зволікати з прийманням медикаментів не можна. Якщо не випити хоча б одну пігулку, може розпочатися відторгнення нирки. Крім того, мама Максима також інвалід 1 групи, не працює, нині проходить курс хіміотерапії. Родину забезпечує батько. Сім’ї черкасців, яка так бореться за життя, потрібна допомога всіх небайдужих. Телефон мами – 097 4218068.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут