Життя на Марсі не знайдено

Розчарування для всіх мрійників і шанувальників наукової фантастики. Вчені не знайшли ознак життя на Марсі. Про це свідчать дані, отримані нещодавно співробітниками НАСА. Нині на Червоній планеті перебуває марсохід, який надіслав на Землю перший аналіз марсіанського ґрунту.

 

Слова, які сказав дослідник НАСА з вивчення Марса на прес-конференції в Сан-Франциско, для багатьох стали розчаруванням.

Пів Мехефі, дослідник програми «Curiosity»: «Дозвольте мені почати з того, що аналізатор марсіанських проб не знайшов органічних компонентів».

Це означає, що поки життя на Червоній планеті не знайдено. Ця заява прозвучала після того, як марсохід «Кьюріосіті» направив на Землю результати свого першого хімічного аналізу марсіанського ґрунту. Апарат помістив зразки у спеціальну міні-лабораторію. Учені говорять, що у ґрунті виявлено низку хімічних елементів. Проте там не знайдено складних вуглецевих компонентів, які необхідні для існування життя. Утім надія ще є. Так, «Кьюріосіті» виявив деякі прості вуглецеві з’єднання. Проте дослідникам ще з’ясовуватимуть їхнє походження: чи є вони характерними для Марса або ж були принесені з космосу на метеоритах, кометах або іншими способами. Раніше у пресі з’явилися повідомлення про те, що апарат НАСА виявив на Марсі дивні докази життя. Тепер учені вирішили прояснити ситуацію, хоча остаточні результати дослідження поки не готові.

Джон Гротцингер, Каліфорнійський технологічний інститут: «Ми живемо у світі, який розвивається зі швидкістю фото, що розміщують в «Instagram». І ентузіазм, який є в мене, і в усієї нашої команди, можливо, розтлумачений неправильно».

Як очікують учені, найнеймовірніші знахідки чекають світ у 2013 році, коли марсохід вирушить до підніжжя гори Шарпа у кратері Гейла, де ґрунт багатий глинами та сульфатними мінералами.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net