Жартома про серйозне

Політики та звичайні українці, байкери та доярки, товсті та худі, голі та одягненні – усі вони стали героями карикатур, які поєднала виставка у Черкасах. Жартома про серйозне найкращі художники України, як з’ясувалося, уміють говорити про будь-кого та будь-що. 120 робіт на теми любові, самотності, бюрократії добряче повеселили черкащан. Титуловані карикатуристи додали гумору у життя і наших кореспондентів. Як зобразили на гумористичному малюнку журналістку телекомпанії ВІККА Євгенію Гнєушеву – дивіться далі.

Пияцтву та бюрократії – бій! Віват, спорт, здоров’я, кохання та секс, – українські карикатури просто переповненні національним колоритом та проблемами. Тут є традиційне сало, два куми, чорноброві дівчата, щоправда, у коротких спідницях. Безкінечність тем для гумористичних малюнків зумовлена тим, що українське життя надзвичайно цікаве та складне. Тому українська карикатура – один зі світових лідерів. Чотири сотні призів на міжнародних виставках – доробок карикатуристів України за часи її незалежності.
Костянтин Казанчев, голова Асоціації карикатуристів України: «Нам немає чому соромитися, наша школа і наші художники – відомі у всьому світі».
І це при повній відсутності фінансової підтримки, – говорять в асоціації. Заробити карикатурою на життя – надзвичайно складно. Проте легко підняти настрій собі та друзям. Вадим Шевченко вже понад 15 років

малює карикатури. Ще в університеті починав з шаржів на однокурсників та смішних картинок у підручниках. Нині – малює на замовлення у газети та для власного задоволення. Натхнення черпає – звідусіль.
Вадим Шевченко, карикатурист: «Десь хтось включає кнопки зверху, і приходить енергія. В кожній карикатурі є свій хід. Потрібно вміти зобразити щось через щось. Це специфічне мислення, сюрреалізм, не знаю, чи можна його навіть порівняти із Далі».
А от карикатуриста Георгія надихають політики. Ті вже настільки до нього звикли, що навіть не ображаються.
Георгій Майоренко, карикатурист: «Чорний піар – це теж піар. Це ж гумор, іронія. Чим більше про них говорять, тим їм краще. А якщо вони і ображаються – то це їхні проблеми».
І хоча політиків малювати легше, звичайних людей – приємніше, – зізнаються карикатуристи.
Вадим Шевченко, карикатурист: «Політики роблять багато того, що відштовхує творчих людей».
Із натхненням та іронією Вадим за кілька хвилин зобразив на папері і журналістів телекомпанії «ВІККА». Усміхнені обличчя на малюнку та у житті, плюс специфічний гумор – основа будь-якої успішної карикатури.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net