Земля в Черкасах подешевшає вже за місяць

Земля в Черкасах подешевшає вже за місяць. Із її вартості планують виключити витрати на хабарі. З такою ініціативою виступили вільні демократи. Вони розробили схему, що покладе край корупції при розгляді земельних питань. Як депутати долатимуть хабарництво, розповість Ольга Скорик.

Давати хабара за землю в Черкасах більше не потрібно. Принаймні в цьому запевняє депутатська група «Партії Вільних Демократів». Вони розробляють нову схему розгляду земельних питань у міській раді.
Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради: «Ні для кого не секрет, що більшість питань вирішуються за гроші. Гроші ходили по депкорпусі, збиралися депутати за інтересами земельних питань. На сьогодні є воля більшості з цим покінчити».
У новому регламенті ініціатори пропонують встановити чіткі терміни для погодження земельних питань у відповідних службах міськвиконкому та суттєво скоротити тривалість самої процедури.
Ніна Набокіна, заступник голови земельної комісії, депутат Черкаської міської ради: «Коли людина здає документи, вона має право на земельну ділянку. Коли їй говорять, що там місяць, два, три і рік лежать ці документи і ми їх навіть не можемо знайти, бо вони в такій «ничкі», то в людини складається таке враження, що там одні корупціонери, одні безсовісні люди, зокрема й депутати. А мені б цього не хотілося».
За новою процедурою, якщо час погодження земельного питання у відповідній службі збіг, то документи передають до наступної інстанції, незалежно від ухваленого рішення.

Ніна Набокіна, заступник голови земельної комісії, депутат Черкаської міської ради: «А 2 тижні це для того, щоб чиновник знав, що якщо погодить або невмотивовано не погодить цей документ, то він буде за це відповідати».
Внести зміни вільні демократи планують і до регламенту роботи постійних депутатських комісій. Час на розгляд земельних проектів також уріжуть. Відтак відкладати документи в довгий ящик не буде змоги.
Олександр Радуцький, депутат Черкаської міської ради: «Такий «беспредєл» був. Мені приємно, що міський голова, депутатська група «Партії Вільних Демократів» і «Партії регіонів» розпочали ці дії. Вони приведуть до прозорості. Люди будуть розуміти та не ставити питань, чому комусь дали земельну ділянку, а комусь не дали».
Доопрацювати проект ініціатори планують упродовж місяця. Потому в регламент роботи міської ради будуть внесені зміни. Підтримка колег по коаліції, регіоналів, уже є.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net