Земельними оборудками в Канівському районі нарешті зацікавилися правоохоронці

Земельними оборудкамив Канівському районі нарешті зацікавилися правоохоронці. Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що там у довгострокове тимчасове користування певним бізнесменам на 49 років надали 16 гектарів лісових земель за копійки. Приватні фірми орендували землі біля Дніпра нібито для вивчення польоту комарів. Нині правоохоронці вже готові відкрити кримінальну справу. Всього ж з початку року на території області було викрито 29 злочинів у сфері землекористування. Правоохоронці занепокоєні – з кожним роком кількість земельних афер в області зростає у 1,5 разу.

Ось вони – ласі землі вКанівському районі. Утім, орендували їх не для людей, а для комарів. Нагадаємо, саме для нібито вивчення польоту цих комах віддали в оренду 16 га лісу біля води. І все це за копійки – 30 гривень за га на рік. Ще місяць тому відповідальність за таку оренду один на одного перекладали керівники Черкаської обласної та Канівської районної адміністрації. Місцеві жителі про «комарину оренду» взагалі нічого не чули.
Мали свою версію щодо законності оренди і у районному лісгоспі.
Олександр Ігнатюк, директор ДП «Канівське лісове господарство»: «Ми розумієте, тут треба чітко проводити межу, от наприклад, можна щось продати, а можна позичити, продати – це вже віддав назавжди, а позичити – це наче із поверненням. В цьому випадку оренди немає, навіть слова такого, а є право тимчасового користування лісами».

Хто так легковажно вирішив долю землі та звідки така ціна – нині з’ясовують правоохоронці та прокуратура.
Олександр Черніков, заступник начальника УДСБЕЗ ГУ МВС України в Черкаській області: «Під Каневом 10 га нібито для польоту комарів виділили землі якийсь фірмі, нині разом з прокуратурою ми проводимо там перевірки, скоро буде порушена кримінальна справа, винні будуть притягнуті до відповідальності».
Наразі правоохоронці вже з’ясували, що районна адміністрація дозвіл та таку оренду не давала. Подібних прикладів незаконного землекористування цього року в області викрито вже зо три десятки. Від загарбання звільнили мільйон триста тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. З кожним роком вільної землі стає усе менше, а любителів нею заволодіти – усе більше.
Олександр Черніков, заступник начальника УДСБЕЗ ГУ МВС України в Черкаській області: «Голова однієї з РДА дав призначення про вибір місця розташування ділянок 36 громадянам на загальній площі 72 га щодо передачі у власність для ведення особистого с/г земель державної власності за межами населеного пункту».
У підсумку всі ці громадяни виявилися одним поціновувачем легкої земельки. 36 прізвищ були позичені у студентів одного з ВНЗ, які про участь у земельній афері взагалі нічого не знали. Вид покарання для злочинців наразі має встановити суд. Правоохоронці ж вплинути на подальшу долю аферистів, запевняють міліціонери, ніяк не можуть. Тому захисники закону прохають кожного з черкащан, кому відомо про будь-які земельні злочини чи хабарі, відразу ж звертатися до них.
З кожним роком злочинці стають усе більш винахідливими – вигадують нові схеми та оборудки, сценарії яких вони частенько беруть навіть зі звичайних кінострічок.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут