Замість розбудови Черкас, чиновники півроку ділили посади

П’ять масштабних соціальних проектів, капітальний ремонт доріг, оновлений Хрещатик. Команда Сергія Одарича мала плани розбудови міста на 170 млн. грн. Минає рік, відколи народні обранці затвердили бюджет розвитку Черкас. Та в місті досі діряві дороги, школи без ремонту й вулиці без освітлення. Розвивати й оновлювати Черкаси нікому, кажуть у команді екс-мера, бо новоспечені владці переймаються лише поділом посад. Скільки шансів, коштів і часу втратив обласний центр – про це у спеціальному репортажі.

 

Олена Берестенко, кореспондент: «Вулиця Хрещатик у Черкасах торік стала найбільш обговорюваною. На її реконструкцію владці планували витратити 10 мільйонів гривень. Від планів екс-мера Сергія Одарича відразу ж відмовились новоспечені чиновники. Мовляв, не потрібен місту туристично привабливий об’єкт такою ціною».

І даремно, кажуть менеджери з туризму. Екскурсії містом запитані. Щоправда, показати не завжди є що.

Назар Лавріненко, директор туроператора: «Єдина вулиця, що залишилася автентичною, де є старі цікаві будівлі-візитівки Черкас, – Хрещатик».

Він мав би скласти конкуренцію головній столичній транспортній артерії і привабити тисячі мандрівників. Та місту це не потрібно, поставили свій діагноз черкаському туризму нові владці.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Є набагато гірші вулиці в Черкасах, аніж Хрещатик. Не всі живуть у центрі міста».

Зрештою «хрещатиківські» гроші роздрібнили на інші потреби. І враз міській інфраструктурі зажилося краще, переконує заступник міського голови.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Це – реконструкція закладів охорони здоров’я і продовження ремонту доріг».

Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради, член бюджетної комісії: «Усі бачать, що сьогодні ледь встигають робити ямковий ремонт доріг. Тобто жодного метра капітального ремонту доріг не зроблено».

Упродовж року в черкаські автошляхи мали б вкласти 50 мільйонів гривень, каже Олег Ліходькін. Ще на 20 мільйонів планували замінити покрівлі, вікна й двері у школах і садках.

Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради, член бюджетної комісії: «Зроблені лише косметичні ремонти, аби відкрити заклади до початку навчального року. Якраз масштабні проекти по цій галузі взагалі не зроблені».

У департаменті освіти нарікають на роботу державного казначейства. Мовляв, те залишило місцеві бюджети на голодному пайку.

Євген Степко, начальник міського управління освіти МВК: «Є затримка з ремонту покрівель. Попереду сезон осінніх дощів. І ремонти, що зроблені в класах, можуть зазнати пошкоджень».

Літо владці витратили на переділ посад, каже Олег Ліходькін. Коли саме в цю гарячу пору потрібно було завершити всі господарські роботи.

Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради, член бюджетної комісії: «Тільки почалися непроплати, потрібно було вибивати кошти на рівні уряду й Мінфіну».

Якщо за два з половиною місяці чиновники не реалізують усі пункти бюджету розвитку, то з нового року самі ж потонуть у паперах. Бюджетний кодекс вимагатиме нової документації та повторних тендерів.

Сергій Одарич, колишній міський голова м. Черкаси: «Бюджет тріщав від переповнення, коли ми йшли. 52 млн. на рахунках. Плюс на підході були інші платежі».

На сьогодні не освоїли більше 70 млн грн, звітує тимчасовий мер Віктор Білоусов. Не завершили ремонт усіх запланованих медичних й освітніх закладів. Ставку роблять на ремонт доріг, щоправда, з наступної весни.

Віктор Білоусов, в. о. міського голови м. Черкаси: «У травні щоб уже йшли роботи повним ходом. А поки упор іде на виготовлення проектно-кошторисної документації. Щоб вона була виготовлена по всіх дорогах міста».

Водночас у команді екс-мера стверджують: міський бюджет розвитку був чи не найбільшим за останні роки. Рекордну суму реальних грошей залишалося лише освоїти.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net