За безпеку на робочому місці

За безпеку на робочому місці. Днями вся Україна та світ відзначили День охорони праці. Вшанували загиблих на робочому місці й у Черкасах. Лише за минулий рік на підприємствах області трапилося до півтори сотні нещасних випадків. У результаті – травмовано сто сорок чотири працівники, шістнадцять із них загинули. Більшість нещасних випадків трапляється через погану організацію робочого процесу, запевняють фахівці Фонду соціального страхування. Найбільш небезпечно на Черкащині працювати в галузі агропромислового комплексу та на будівництві. Детальніше – в сюжеті.

Пам’ятник загиблим на робочому місці в Черкасах встановили 3 роки тому. Щороку в Усесвітній день охорони праці тут збираються працівники обласного Фонду соцстраху разом із власниками підприємств і профспілчанами.
Майже через день на підприємствах Черкащини трапляється нещасний випадок. Торік не повернулися з роботи 16 осіб. Більшість нещасних випадків трапляється через погану організацію робочого процесу, запевняють фахівці Фонду соцстраху.
Віктор Онишко, начальник теруправління Держгірпромнагляду України в Черкаській області: «Україна – держава не багата. На жаль, маємо великі проблеми зі зношенням основних фондів, і з тією технікою, на якій працюють наші люди, і з тими засобами охорони вже вчорашнього дня. Тому тут роль людського фактора на першому місці. Держава це розуміє. Що далі ми будемо йти, то далі владні структури перейматимуться питаннями охорони праці».

Постраждалим на виробництві всі виплати Фонд здійснює вчасно та в повному обсязі, запевняють його фахівці. Більше того, за ініціативи Президента вони на сьогодні навіть зросли.
Василь Драченко, начальник управління виконавчої дирекції ФССНВ у Черкаській області: «Треба було на 8,8 % збільшити виплати, а ми збільшили на 17,6%. Тому на сьогодні кожній людині, яка отримує виплати із Фонду, збільшили їх на 161 гривню, залежно від розміру заробітної плати на момент отримання нещасного випадку».
Петро Шевченко, голова Федерації профспілок у Черкаській області: «У цьому році ми ініціювали необхідність введення нових посад на рівні районних держадміністрацій, міськвиконкомів, які б опікувалися охороною праці. Я думаю, що спільними зусиллями Держгірпромнагляду, ФССНВ і профспілок нинішню ситуацію ми змінимо».
Щоби не було біди, Фонд соцстраху навчає черкащан безпеці праці ще змалечку. Для цього спільно з обласним Держгірпромнаглядом організували тематичний конкурс малюнка. Кращих знавців у сфері охорони праці обрали відразу у трьох вікових групах. Серед найменших перемогу здобула Катерина Йосипенко з Черкас. У середній віковій групі не було рівних роботі Петра Красилівського з Тального. Серед старших учасників конкурсу перемогла Сніжана Пономаренко з Умані. Тепер їхні малюнки відправлять на фінал до столиці. Переможці та призери всіх вікових груп отримали дипломи та цінні подарунки. Крім того, Фонд соціального страхування спільно з благодійним фондом «Охорона праці» вручили переможцям премії: 250, 200 та 150 гривень відповідно.
Далі – почесні грамоти отримали ті, хто вже зараз дбає про безпеку праці робітників. А це – ТОВ «Шанс», СТОВ «Бужанське», ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій», ТОВ «Світ ласощів», Уманський державний педагогічний університет і дочірнє підприємство «Автоскладальний завод № 2» ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс». За пропаганду безпечних умов праці та висвітлення проблем безпеки на робочому місці нагородили й колектив нашого телеканалу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net