Заґратоване дитинство

Частина їхнього життя за ґратами. Ще діти, але вже зробили далеко нелюдські вчинки. За вбивства, грабежі, розбої та зґвалтування у стінах Черкаського СІЗО перебувають дванадцять неповнолітніх. Одні – чекають на вирок суду. Хто своє вже отримав – хочуть швидше відправитись по етапу. Чому діти роблять недитячі вчинки та як живеться їм по той бік ґрат – бачила Ольга Скорик.

Довгі вузькі коридори, безліч заґратованих дверей і пропускних пунктів. Навіть двір під колючим дротом. Так тримають тих, хто переступив межу закону. Сашкові лише сімнадцять. Із них дев’ять років хлопець провів по інтернатах. Останнє місце зупинки – Черкаське СІЗО. Тут він чекає на другий вирок суду – за розбій і зґвалтування.
Олександр, перебуває у Черкаському слідчому ізоляторі: «Я не зґвалтував, тільки побив, а приписали, що зґвалтував. Побив її і сина. Їх обох побив».
Пояснює просто: гуляли в одній компанії і забагато випив.
Олександр, перебуває у Черкаському слідчому ізоляторі: «Я, коли вип’ю, себе втримати не можу і не шкода нікого».
А п’є 17-річний хлопець ще з дитинства. Каже, така доля.
Олександр, перебуває у Черкаському слідчому ізоляторі: «Як не вип’єш – думка хороша. А як вип’єш, то інші плани. Я в Смілі лежав 4 рази. Вони мене накололи. Але в мене сили не вистачає. Мама теж п’є і курить. Батька я не знаю».

Нині в Черкаському слідчому ізоляторі перебуває 12 неповнолітніх чоловічої статі. Проте бувало й до сорока, пригадує начальник. Більшість тимчасово ув’язнених – діти з неповних, неблагополучних сімей, сиротинців і спецзакладів.
Валерій Глупак, начальник Черкаського слідчого ізолятора: «За криміногенними ознаками поділ дуже широкий. За навмисні вбивства, грабежі, розбої. Є за зґвалтування, крадіжки».
Умови утримання неповнолітніх, порівняно з дорослими, трохи поліпшені – не більше чотирьох у камері. Є ліжка, мийник, телевізор і полиця з книгами, в основному релігійними. А от світ у свої чотирнадцять-шістнадцять вони бачать через щільно заґратоване вікно. Відвідувачів тут небагато. У День захисту дітей до неповнолітніх ув’язнених із невеликими подарунками прийшли представники обласної та Соснівської служби у справах дітей.
Представник обласної служби у справах дітей: «Ми завітали до вас сюди. Принесли вам промінчик надії на краще, що ви вийдете і за цими стінами залишаться всі негаразди, які ви скоїли на свободі. Домовились?».
Та поки що під конвоєм знову до камери.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут