«Югославський» будинок, що в Черкасах на вулиці Пастерівській, розпадається

Як на пороховій діжці. Мешканці «югославського» будинку, що на Пастерівській, бояться заходити та виходити з нього. Фасад осипається. Нагадаю, минулої середи в районі восьмого поверху відірвалася двохсоткілограмова брила. Уламок ледь не вбив жінку та дітей. Халепа може повторитися щомиті. Споруда буквально тріщить по швах. Про горе-будинок – Ольга Скорик.

Звичайний похід до аптеки для Наталі ледь не став фатальним. Мешканка «югославського» будинку із жахом пригадує ту мить.

Наталя Воронкіна, очевидиця: «Пройшла я прольот оцей, на сходинки ступнула два кроки, а позаду мене падає глиба цементу. Ви розумієте, який у мене був стан. Я могла лишитися життя й залишити свою сім’ю. І до цього немає нікому діла».

На сходах Наталя ще й розминулась із дітьми, що саме прямували в під’їзд. Від трагедії всіх врятувало не інакше, як диво.

Марина, мешканка будинку по вул. Пастерівській, 11: «Ось зараз хлопці руками знімають ці глиби та кладуть. Ні перфоратора немає, ні молотків. Усе руками. Це – смерть. Смерть не однієї, а могло чотири людини вбити. Куди начальник ЖЕКа дивиться?! Що це робиться?!».

Будинку на Пастерівській майже 20 років. Вісімнадцятиповерхівку зводили югослави. Споруда тріщить по швах уже давно. Цей випадок став останньою краплею. Півтора року тому брила розчавили дитячий візок. На щастя, немовля не постраждало. Руйнуванню сприяє постійна вода в підвалі, впевнені мешканці.

Антоніна Михайлівна, мешканка будинку по вул. Пастерівській, 11: «Скільки ми живемо в цьому будинку, в нас проблема з водою в підвалі. Її відкачують, вона знову набирається, але ніхто не шукає причину, тобто чому ця вода в підвалі. Це також впливає на наш будинок».

Обурені мешканці наввипередки демонструють вади будинку.

Тетяна Миколаївна, мешканка будинку по вул. Пастерівській, 11: «Як тільки ми заселилися, в нас почалися проблеми. Почала відходити штукатурка. Оця основа. Щоби вона не обрушилася, укріпили металевими штирями. Оця чудесна споруда, яка зроблена югославами, поступово обвалюється. У нас немає, куди подітися з цих квартир».

І такі товстющі тріщини по стінах чи не з кожного боку.

Мешканка будинку по вул. Пастерівській, 11: «Куда угодно обращалась, писала. Никто ничего не хочет делать. А она вот также рухнет, как и с той стороны. И вот она вся отваливается. Отсюда видно, настолько отошла от стены».

Марина, мешканка будинку по вул. Пастерівській, 11: «Ми зверталися, писали листи. Нам дали відповідь, що питання наше включено у план поточного ремонту на цей рік. Але ж ви зрозумійте, 5 місяців тому цей папірець був. Вони приїхали, подивилися, чого ж вони відразу не познімали ці глиби, а сказали, що зроблять протягом року».

Очільник СУБу про проблему ні слухом, ні духом.

Юрій Гончаров, директор КП «СУБ «Придніпровська»: «Звернень не було щодо конструктивних елементів ані в 11-му, ані у 12-му, ані у 13-му роках. Ті звернення, які показували мешканці, вони стосуються міжпанельних швів. Проблема є, проблему зараз вивчаємо. Замовили експертизу в інституті. Зараз працюють альпіністи, які обстукують ці оздоблення. Я думаю, що проблему ми вирішимо в найближчий час».

Результати експертизи будуть готові за два тижні. Мешканці «югославського» будинку вже створили ініціативну групу та налаштовані боротися до останнього. Будинком зацікавилася й міська прокуратура. Вона направила відповідне доручення до контролюючих органів області, аби ті перевірили стан багатоповерхівки. Питання на контролі у прокурора Черкас.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net