Європа в Україні

«Євроавтобус» знову завітав до України. Його пасажири – молодь із різних країн – приїжджають розповісти українцям про Євросоюз. 2007 проект створювали як альтернативний спосіб святкування Дня Європи в маленьких містах і селищах нашої держави для стимулювання співпраці та міжнародного обміну. «Євроавтобус – 3. Активуючи громади. ЄС – Україні» – з такою назвою цьогоріч проект відвідає 7 областей. Серед регіонів, які потрапили до його маршруту, і Черкащина.

Ірина Гришко, кореспондент: «Європу привезли до України. Ось у цьому комфортабельному автобусі тринадцятеро європейців упродовж 20 днів побувають у 10 населених пунктах країни. Подорожуючи, вони проводитимуть семінари та тренінги для української молоді, українці ж знайомитимуть гостей зі своїми традиціями та культурою».
«Євроавтобус» стартував із Варшави, потім дістався Житомирщини. Сьогодні його пасажирів радо вітають у Медведівці та Мельниках Чигиринського району.
Дарина Каленюк, координатор проекту: «У 2007 році виникла ідея привезти Європу в маленькі міста і селища України, привезти буквально, посадити в автобус і приїхати туди, де його не чекають, але він найбільш потрібний».
Куди поїдуть іноземці, організатори визначали шляхом конкурсного відбору населених пунктів. Бажання прийняти на своїй землі гостей з-за кордону виявили 100 українських сіл, з Черкащини – 8. Координатор

Дарина Каленюк, координатор проекту:

проекту розповідає: досвід попередніх проектів показує, що такі візити активізують місцеві громади, а сільська молодь відкриває для себе вікно в Європу. Для школярів Медведівської школи іноземці провели чотири тренінги: екологічний, журналістський, волонтерський та тренінг під назвою «Дебати: Європейська повітряна куля». Учасники останнього захищали право країн знаходитися у повітряній кулі – Євросоюзі.
Анастасія Тараканова, учениця Медведівської ЗОШ: «Там переробляють сміття і виробляють багато машин».
Такі аргументи команда Анастасії підготували на захист Німеччини. Загалом дівчина радіє можливості поспілкуватися з представниками європейських країн та дізнатися про життя в них із перших вуст. Так само яскраві і позитивні враження на гостей справили і українські селяни. Вільний журналіст з Італії Матео в Україні вчетверте. Він переконаний: Україні вже час до Європи.
Матео Каццулані, вільний журналіст (Італія): «Україна – це Європа, український народ хоче слухати новини з Європи, хоче інтеграцію».
Для учасників проекту українська сторона так само підготувала пізнавальну програму – візити до старожилів села, які розповідали про голодомор, війну, німецьку окупацію, звичаї і традиції. Ярина Андріївна познайомила дівчат із Польщі та Німеччини з українською обрядовою піснею.
Зміст пісні іноземки не зрозуміли, утім були у захваті від голосу, запалу та енергії старенької.
На прохання баби Ярини одна з дівчат також заспівала. Грузинка за походженням, Ека з Німеччини виконала пісню про свою Батьківщину.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут