Євреї святкують Новий Рік

Сьогодні юдеї всього світу святкують Новий рік, або, як його вони називають, – Рош-га-Шана. Традиційно в цей день євреї пригадують історію, як створювався світ, підбивають підсумки року, що минув, та будують плани на майбутнє. Святкування єврейського Нового року відбулось і в Черкасах. Зі святом євреїв вітали головний рабин області Дов Аксельрод та керівник міської об’єднаної єврейської громади – Давид Летичевський. Вітальне слово промовили і міські чиновники.

Рош-га-Шана, тобто Новий рік, – одне з найважливіших свят єврейського народу.
Початок нового року для євреїв – це час для міркувань, молитов і духовного оновлення. За традицією, в цей день пригадують історію створення Всесвіту, переосмислюють увесь прожитий рік і будують плани на майбутнє. Присутній на святі міський голова Сергій Одарич також зазначив, що йому є, про що прозвітуватися перед єврейською громадою.
За цей рік, каже Сергій Одарич, вдалося налагодити співпрацю з багатьма ізраїльськими містами. Незабаром стартують і перші проекти.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Вже перші проекти найближчими місяцями почнуть втілюватись на базі «Черкасиводоканалу». Будемо використовувати ізраїльську технологію для покращення водопостачання в місті та зменшення затрат».
У подальших планах – співпраця Черкас із ізраїльськими містами з різних напрямків.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Хотілось, щоб кожного року ця співпраця збільшувалась і охоплювала все більше і більше напрямків».
Приємною новиною для єврейської громади стала обіцянка мера вже з наступного року фінансувати єврейські школи з міського бюджету.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Ми покладемо край цій дискримінації, коли комунальні заклади отримують фінансування, а приватні школи такого фінансування з міського бюджету не отримують. З наступного року фінансування буде однаковим».
Духовний наставник Дов Аксельрод висловив сподівання, що незабаром у місті з’явиться своя синагога.
Дов Аксельрод, головний рабин м. Черкаси та Черкаської області: «Я думаю, что мы не хуже жителей Кривого Рога, Днепропетровска, Харькова, Запорожья и других городов, которые уже имеют свою синагогу. Дай Бог, чтобы получился проект, и мы построили наконец-то синагогу и центр для общины в городе Черкассы».
Молитовний дім, каже Сергій Одарич, у Черкасах обов’язково з’явиться.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Я переконаний, що за наступні 4 роки вона має бути вже закінчена».
Крім цього, вже в наступному році до 70 річниці Голокосту в місті, за підтримки міського голови та керівника КП «Дирекція парків», з’являться меморіальні знаки. Головний рабин міста та області Дов Аксельрод привітав міську єврейську громаду зі святом, а команді Одарича побажав і надалі працювали злагоджено та продуктивно.
Дов Аксельрод, головний рабин м. Черкаси та Черкаської області: «Чтобы Вашим друзьям, людям, которые вместе с вами в компании, чтобы все было благополучно и все было хорошо».
Наостанок голова міської об’єднаної єврейської громади Давид Летичевський подарував Сергієві Одаричу круглу халу на знак здоров’я та достатку.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net