Єдина на Черкащині школа плавання потопає у безгрошів’ї (ВІДЕО)

Єдина на Черкащині школа плавання "Надія" потопає у безгрошів’ї. Бо держава її більше не фінансує. Таке рішення Кабміну. Нагадаю, з початку року дитячо-юнацьким спортивним школам, засновниками яких є фізкультурно-спортивні товариства, з держбюджету – ні копійки. Подальша доля таких закладів – у владців на місцях. Ось тільки рятувати заклад від занепаду поки ніхто не поспішає

Щодня він вчить плавати зо три десятки юних спортсменів. І вже п’ятий місяць – безкоштовно. Бо грошей на зарплатню у школі плавання "Надія" немає. Держава більше не фінансує подібні заклади. Половина тренерів не витримала важкої долі й написала заяви на звільнення. Наталія Валентинівна – серед найтерплячіших. Працює у школі із моменту її заснування. А це вже 40 років. Каже: від такого безгрошів’я "Надія" потерпає вперше.

Наталія Клімова, тренер із плавання: "С 1-го января нам перестали финансировать на зарплату. Бухгалтерия сегодня собирает деньги за аренду, то нам хватило на какой-то кусок хлеба".

Директорка школи із гордістю розповідає про спортивні досягнення своїх вихованців та про те, як були у десятці найкращих серед подібних закладів. Тепер, каже очільниця школи, просто опускаються руки – від безвиході.

Наталія Краус, директор школи плавання "Надія": "Получилось так, что школа оказалась никому не нужна. Область нас не взяла и город нас не взял. Хотя я считаю это неправильно. Это единственная в области школа плавания".

Область прихистити школу відмовляється. Бо вона, мовляв, – у категорії масового спорту. А на такий – грошей катма.

Максим Зеленський, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА: "Було ухвалене рішення, що обласний бюджет її не фінансуватиме. Бо немає відповідних показників. В нас є кошти лише на спорт вищих досягнень".

Місто теж утримувати школу "Надія" не може. Лише обіцяє перерахувати туди останню державну субвенцію.

Олександр Радуцький, секретар Черкаської міської ради: "Школі перечислять 200 тисяч гривень і школа сама собі буде належати. Що робити далі – нехай вирішують її власники"

Натомість вихованцям школи та її тренерам місцеві владці пропонують альтернативу. На сесії міськради вирішили: відкриють відділення плавання в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі № 2.

Андрій Більда, депутат міськради,голова відділення Національного Олімпійського комітету в Черкаській області: "Із 1-ого вересня тренери, які працювали у школі плавання "Надія", можуть бути працевлаштовані в Черкаській спортивній школі".

Та від нових апартаментів, принаймні тренери, вже відмовляються.

Денис Бабак, тренер із плавання школи "Надія": "Отделение – есть отделение. Не хочется разрушать многолетние традиции 40-летней школы. Я лично этого не понимаю"

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net