Янголи співають

0

«На Святий вечір янголи співають». Під таким гаслом пройшов незвичайний майстер-клас із виготовлення традиційних різдвяних янголів. Протягом години в Черкаському обласному краєзнавчому музеї майстри обласного осередку майстрів народного мистецтва вчили дітлахів власноруч виготовляти незвичайних ляльок. Допомагали юним умільцям і батьки.

Створити власного янгола та здобути нові навички. Саме це зібрало за одним столом черкаських дітлахів. Вчити малечу власноруч виготовляти різдвяну ляльку-мотанку взялася майстриня Катерина Миронюк.

Катерина Миронюк, майстриня: «Традиційно цього янгола виготовляли дітки в переддень Різдва. Це традиційна лялька на основі ляльки-мотанки. Із тих клаптиків, які були в хазяйстві, виготовляють такого янгола. І дітки вірили, що він цілий рік буде їх охороняти».

Жінка зізнається: виготовляти різдвяні ляльки навчилася самотужки. Найважче, за словами майстрині, було почати.

Катерина Миронюк, майстриня: «Навчилася виготовляти сама. Мене зацікавили ляльки-мотанки, з цієї теми я шукала інформацію в інтернеті й натрапила на такого янгола. Мені стало цікаво, як його виготовляють. Із двох клаптиків він виходить із крильцями та ручками, така собі маленька лялечка».

Протягом години юні умільці власноруч створювали незвичайний оберіг. На скручені кульки діти намотували клаптик шовкової тканини, який обмотували нитками й формували основу янгола. Найбільше ж дітлахи працювали над візуальною привабливістю виробу – фіксували крила, прилаштовували німб. Допомагали малечі й дорослі.

Галина Тимошенко, керівник зразкової студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки»: «Дітям дуже подобається! Ми спілкуємося з народними майстрами та залучаємо до цього дітей, щоби вони розвивали свої здібності. Дуже важливо, коли дитина може виготовляти іграшки власноруч. Це дуже здорово, енергетика добра. Це подарунки для родичів, адже кращого немає, якщо дитина зробить щось своїми руками та подарує».

Віра Тимошенко, учениця: «Янгола я роблю не вперше. Його можна робити з різних матеріалів: листя, кераміки та навіть із паперу. Такого янгола із тканини я роблю не вперше, але таке відчуття, ніби вперше. Треба в янгола вкладати свою душу, позитив. Я, мабуть, близьким подарую».

По закінченню майстер-класу виготовлені янголи стали для дітлахів своєрідною перепусткою на безкоштовну екскурсію Краєзнавчим музеєм. Найкращі ж роботи прикрасили головну музейну ялинку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version