Якими мають бути черкаські парки?

Багатофункціональні й універсальні, чисті та безпечні. Такими, на думку черкасців, мають бути міські парки та сквери. Відповідне анкетування протягом кількох місяців проводило КП «Дирекція парків». А днями результати опитування експерти обговорювали за круглим столом.

Якими мають бути черкаські парки? На це питання, поставлене працівниками «Дирекції парків», протягом червня-липня відповідали більше тисячі містян.

Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Були поставлені такі питання: «Чи достатньо в місті зон відпочинку?», «Чи потрібно змінювати назви міських парків?», «Чи задоволені ви станом місць відпочинку?», «Як повинні розвиватися парки міста?», «Якими вони повинні бути: міськими, приватними, частково приватними?».

Так, більшість респондентів відповіли, що задоволені санітарним станом парків, що варто лишити старі назви, до яких усі звикли, а зони відпочинку мають бути універсальними та перебувати у комунальній власності. На експертне обговорення керівник «Дирекції парків» виніс інші питання. У фахівців Олександр Радуцький питав порад щодо архітектурних, ландшафтних і функціональних аспектів розвитку паркових зон.

Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Безумовно, хотілося б, щоби вони були універсальними. Але в кожного парку є своя особливість: тематична, історична, ландшафтна. Тому я обрав шлях: універсальними, але із тематичним нахилом. Тобто це має бути індивідуальний підхід до кожного. Ми повинні максимально зберегти те, що напрацьовано і є в цих парках».

Експерти також зауважили, що розробляти нові проекти для парків і скверів повинні винятково перевірені спеціалісти, які мають відмінні рекомендації та великий досвід. Найбільш критичним серед присутніх був головний ландшафтник уманської «Софіївки» Григорій Музика.

Григорій Музика, завідувач лабораторії ландшафтного дизайну НДП «Софіївка»: «Я не почув, на якій базі будуть створювати нові насадження, які виробничі потужності закладені для вирощування посадкового матеріалу. Це є складова частина розбудови цих об’єктів».

На думку Григорія Музики, керівництво «Дирекції парків» має звернути увагу на зміну кліматичних умов і зробити моніторинг паркових насаджень. Зауваження та пропозиції експертів Олександр Радуцький зафіксував і, за достатнього фінансування, пообіцяв втілити в життя.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net