Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЯкий стан черкаських бомбосховищ?

Який стан черкаських бомбосховищ?

- Advertisment -

Третина бомбосховищ у Черкасах не придатна для захисту. А все тому, що занедбані, або ж залиті ґрунтовими водами. Ті, що більш-менш годяться для сховку – теж показовими назвати важко. Куди бігти й що робити людям у разі біди – дізнавались наші кореспонденти

28-ми річний Юрій живе неподалік одного з міських бомбосховищ. Відколи себе пам’ятає, каже , жодного разу не чув, щоб там наводили лад.

Юрій Руденко, житель м. Черкаси: "Якщо сильно захотіти там можна усе зробити і порядок там навести".

Тут є система вентиляції, дизельний генератор, запаси питної води, ліжка, кухонне приладдя та навіть інтернет. Це бомбосховище міської дитячої лікарні одне із найкращих у Черкасах. При надзвичайній ситуації врятувати може щонайменше три сотні життів. Та показовим його назвати важко. Стіни тріщать по швах, а протихімічний захист повністю відсутній. Приміром ось ці протигази тут ще із 70-их років.

Валерій Горшунов, керівник штабу ЦО міської дитячої лікарні: "Норми їх давно вийшли. Фінансування відсутнє. Програма не працює. Грошей немає".

Усього в місті 88 захисних укриттів. Чотири комунальних, решта – у руках приватників.

Андрій Хижняк, начальник Черкаського МВ УДСНС в Черкаської області: "Поки проблем із цим не було. Дозволяють дивитись. Вони мабуть розуміють наскільки зараз це важливо. Який зараз стан в країні. Поки порядок".

Хоч вхід до бомбосховищ перевіряльникам вільний – ситуація плачевна. Адже третина захисних приміщень у місті не придатна для прихистку. Ось це укриття розташоване на території колишнього Цукрового заводу. Туди журналістам – зась. Потрапити туди змогли лишень місцеві дігери. Відзняте ними потайки відео зібрало кількатисячні перегляди в ютубі.

Не лише занедбані, але й затоплені. У Черкасах таких зо два десятки. Через високий рівень ґрунтових вод у бомбосховищах "700-ки" та району "Д" стоїть до двох метрів води.

Юрія Кривошея, нач. управління цивільного захисту департаменту ЖКК Черкаської міськради: "Це ще за Радянських часів таке. Але там встановлювали насоси, воду відкачували. А зараз цим ніхто не займається".

Та навіть якщо усі підземні сховища причепурити – врятувати вони змогли б лише 20 тисяч містян, кажуть перевіряльники. Тож у випадку надзвичайної ситуації радять виїздити за місто. Не сподіватиметься на бомбосховище по-сусідству і Юрій. Біду, каже, краще перечекає у своєму сараї з погребом.

Юрій Руденко, житель м. Черкаси: "Буду швидко бігти сюди. Щоб хоч якось сховатись де-небудь".

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащину також охопить дослідження МІКС

Після 12-річної перерви в Україні знову стартує масштабне міжнародне дослідження — Мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств (МІКС). Його проводить Державна...

Мер міста на Черкащині показав, як облаштовує парк без залучення бюджетних коштів

Міський голова Кам'янки Володимир Тірон показав, як проводиться благоустрій Нижнього парку в місті. Відео, де він інспектує об’єкт, виклали...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас