додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Як черкаські підлітки заробляють гроші влітку

Як черкаські підлітки заробляють гроші влітку

0

Підробіток на канікулах! Для неповнолітніх черкасців у базі Черкаського обласного центру зайнятості немає жодної вакансії. Роботодавці не беруться працевлаштовувати дітей. Мовляв, завелика відповідальність. Вантажники, мийники посуду, укладальники-пакувальники та продавці потрібні, однак повнолітні. За місяць такого тимчасового підробітку вони отримують від 960 до 1600 гривень. Незважаючи на невтішні реалії, найбільш наполегливі старшокласники та студенти доводять істину: хто шукає – той знайде. Як черкаські підлітки заробляють гроші влітку знає Марина Лук’яненко. Подробиці – у спеціальному репортажі.

16-річний Влад Трейдін цього літа зі школяра перекваліфікувався на продавця морозива.
Владислав Трейдін, школяр-трудівник: «Мені захотілося мати свої кишенькові гроші, тому я купив собі «От и до», почав гортати, знайшов роботу на літо, потрібен був реалізатор морозива».
Тепер хлопчина заробляє близько вісімдесяти гривень на день. А все тому, що знає секрет продажу солодкої прохолоди.
Владислав Трейдін, школяр-трудівник: «Ввічливість треба, щоб була, а також уміння рахувати гроші»».
Кревні гривні Влад витрачає на власні потреби. На квіти та подарунки для коханої заповзятому трудівнику також вистачає.
Можливість заробити черкаським підліткам цього літа вже традиційно дає і місцева влада. Директор КП «Дирекція парків» запрошує школярів і студентів попрацювати в міських парках. Вони прибиратимуть, полотимуть бур’ян, поливатимуть дерева та квітники. Робота, запевняє Олександр Радуцький, – не складна.

Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Згідно з чинним законодавством, діти працюватимуть по 4 години на добу, заробітна плата за місяць складатиме 600-700 гривень. У минулому році можу сказати, що дуже багато було подяк від батьків, що діти не ходили десь, а працювали. Вони знають тепер ціну зароблених грошей».
Цьогоріч у парках міста працюватимуть півтора десятка дітей. Їхні трудові будні розпочнуться вже цієї п’ятниці. Нікіта на літніх підробітках у парку вже другий рік поспіль. Зароблені минулоріч гроші студент витратив на літній відпочинок.
Нікіта Кузьменко, студент: «Я узнал от своих друзей, устроился на работу и совместил приятное с полезным – и копейку заработал, и городу помог. Мне понравилось в прошлом году там работать, потому я решил и в этом году заработать денег еще».
Старшокласник Ярослав – фрілансер. Працює там, де платять. Особистий рекорд із заробітку – 160 гривень за день. У свої 17 юнак має досвід роботи кур’єром, промоутером, продавцем-консультантом. Однак найбільше йому до душі фах дизайнера комп’ютерної графіки. Цим, говорить хлопчина, можна заробляти і влітку, і взимку.
Ярослав Некрасов, школяр-трудівник: «Я сижу за компьютером и делаю заказы, то есть делаю все, что так или иначе связано с компьютерной графикой. Я не устаю, работаю в спокойной обстановке и получаю за это деньги, так что все нормально».
Фінансовою незалежністю Ярослава пишається його мама.
Наталя Некрасова, мати школяра: «Он знает, сколько он заработал за определенное количество времени денег и знает, на что он их потратил. Допустим, на личные нужды он уже брал не у меня деньги, а сам со своей зарплаты платил за пополнение мобильного счета, за услуги парикмахера, даже покупал продукты. Надеюсь, что теперь, когда он будет тратить свои деньги, будет задумываться, стоит ли так легко с ними прощаться».
Аналогічно на власні потреби старшокласники та студенти заробляли і двадцять років тому, підсумовує обласний посадовець Микола Ткаченко.
Микола Ткаченко, заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА: «Я пригадую, як мій син на канікулах завжди працював, одного літа підробляв на заводі шампанських вин. Його тоді тільки відкрили, м’язи підкачав і грошей заробив. Купив собі джинси та кросівки».
Щоправда, різниця між «тоді» та «тепер» суттєва: як не крути, а більшість школярів нині на канікулах байдикує. Та й роботодавці працевлаштовувати неповнолітніх не поспішають. Нарікають на завелику відповідальність. Знавці черкаського ринку праці, натомість, наголошують: «Хто шукає – той знайде».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version