Як черкасці гріхи змивали

На Водохреще – в ополонку. 19 січня християни відзначають велике свято – Хрещення Господнє. Це останнє свято різдвяно-новорічного циклу. Вважається, що на Водохреще, з опівночі до наступної опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року. Бажаючи набратися здоров’я і сили від хрещенської води, черкасці сьогодні стрибали в ополонки. Серед сміливців – не лише моржі. Хто ще наважився увійти у освячену воду – розповість Ірина Гришко.

Шоста ранку. Температура повітря – більше десяти градусів морозу. Шалений вітер. Утім, ті, хто вірить у цілющу силу хрещенської води, вже залишили свої теплі домівки і прийшли до ополонки в районі Річпорту. Перш ніж сюди прибудуть представники церкви для освячення води, кілька десятків черкасців вже пірнули у воду. Вони знають – в день Хрещення Господнього купання у Дніпрі – безпечне і корисне.
Сьома ранку. Людей на березі побільшало. Серед моржів, які звикли до «холодотерапії», чимало і новачків. У такий лютий мороз не всі ризикують стрибати у ополонку.

Нарешті люди дочекалися священнослужителів. Ієреї Олександр та Андрій читають молитви та освячують воду в ополонці.
Після стихії освячують присутніх. Потому всенародне купання.
Комусь вистачає перебування у ополонці впродовж кількох секунд, хтось витримує кілька хвилин.
За вірянами до ополонки поспішають і самі батюшки. В Черкасах таке відбувається вперше.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут