Я нікого не їм

0

«Я нікого не їм!». Саме такий неофіційний девіз вегетаріанців. На початок 2012 року кількість людей, які не їдять м’ясо та рибу, сягнула 10% від усього населення планети. Адепти вегетаріанства переконують: такий раціон корисний для організму. Натомість у Всесвітній організації охорони здоров’я його називають психічною хворобою. З черкаськими вегетаріанцями познайомилися наші кореспонденти.

Зелені коктейлі, горіхи, овочі, фрукти – це сьогоднішній раціон Ольги та Володимира. Подружжя – вегетаріанці із трирічним стажем. Споживають їжу лише рослинного походження.

Ольга Дибенко, вегетаріанка: «Я намагаюся харчуватися тим, що максимально дає нам наша природа, особливо та місцевість, в якій ми живемо. З’явилися яблука – в нашому меню буде максимум яблук. Дозріли сливи – будь ласка, сливи. Поїхали на природу, набрали трав – будуть різноманітні коктейлі».

Поштовхом до вегетаріанства для Володимира стали церковні пости. Ольгу ж перейти на рослинну їжу спонукала подорож до Таїланду. Сьогодні без м’яса вони – енергійніші та сильніші.

Володимир Дибенко, вегетаріанець: «Усвідомлено, бо ти питаєш, із чого складається цей продукт, чи потрібні тобі ті чи ті елементи в його складі. За цей час я став сильнішим».

Не шкодує про свій вибір і родина Черняєвих. Юля та Діма зізнаються, що до розуміння вегетаріанства прийшли поступово. Експериментували навіть із сироїдством.

Дмитро Черняєв, вегетаріанець: «Кажуть, що енергію дає м’ясо і що всі спортсмени харчуються здебільшого м’ясом. А в нас навпаки – без м’яса був найбільш енергійний, найкращий місяць».

У гастроентерологічному відділенні Черкаської першої міської лікарні натомість переконують: вегетаріанство – далеко не здорове харчування.

Ольга Наказна, лікар-гастроентеролог гастроентерологічного відділення Черкаської міської лікарні № 1: «Природа розвивалася, і людина еволюціонувала як усеїдна істота, яка пристосована та потребує найрізноманітнішої їжі: як рослинної, так і тваринної».

За словами лікарки, через вегетаріанство організм недоотримує поживних речовин. Принцип заміни тваринних білків рослинними не діє. А тому вегетаріанцям можуть загрожувати різноманітні хвороби – від анемії до імунодефіциту.

Ольга Наказна, лікар-гастроентеролог гастроентерологічного відділення Черкаської міської лікарні № 1: «Не варто порівнювати та пробувати якісь диковинні течії. Доведено, визнано, перевірено!!! Харчування повинно бути максимально різноманітним, збалансованим, продуманим, із споживанням абсолютно всіх продуктів».

Вегетаріанство, як переконані ті, хто обрав його для себе, – це не фізіологія, а усвідомлений вибір кожного.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version