Я козачка твоя, Україно!

Фестивальна осінь у Черкасах. У місті знову звучатиме пісня. Цього разу українська естрадна та народна. У жовтні відбудеться перший обласний фестиваль «Я козачка твоя, Україно» на честь відомої співачки, народної артистки України Раїси Кириченко. Життя берегині української пісні тісно пов’язане з нашим краєм: упродовж 15 років Кириченко була солісткою Черкаського народного хору. Як виникла ідея вшанувати пам’ять артистки фестивалем, знає Ірина Гришко.

Попри те, що Раїса Панасівна 1987 року залишила черкаські колективи, в яких співала, хор та ансамбль «Росава», наш край завжди залишався її другою Батьківщиною, а сама співачка – улюбленицею черкащан. Після її смерті з черкаськими митцями спілкується її чоловік Микола Кириченко. Під час телефонної розмови з ним і народилася ідея проведення заходу.
Олександр Деньга, голова Черкаського обласного відділення Національної спілки кінематографістів України: «Щоразу, як зізвонюємося з Миколою, він запитує, як Черкащина, як люди, чи пам’ятають його Раю?».
Ініціативу проведення фестивалю підтримав перший заступник голови обласної ради Віктор Павліченко, який очолив організаційний комітет. До його складу також увійшли Сергій Одарич, Валентина Шепецька, Володимир Лук’янець та екс-губернатор Полтавської області Євген Томін. Оцінюватиме учасників професійне журі. Серед його членів і заслужена артистка України Євгенія Крикун, яка співала разом із Раїсою Панасівною.

Євгенія Крикун, заслужена артистка України: «Це була така жінка… І чоловік її… Люди, які жили піснею, все робили з піснею в душі».
Коли співачка дізналася про майбутній фестиваль – зраділа, адже останнім часом славу козачки затьмарюють нові кумири.
Євгенія Крикун, заслужена артистка України: «Я просто не повірила, як почула та подумала, що нарешті крига скресла. Ми віддавали асе мистецтву, нас по три місяці вдома не було, в обжинки ми давали по кілька концертів на добу».
Відбір учасників відбудеться 16 жовтня. За словами організаторів, участь у заході зацікавила вже багато творчих колективів. Є заявки зі Львова та Дрогобича.
Олександр Деньга, голова Черкаського обласного відділення Національної спілки кінематографістів України: «У нас багато талантів, але вони у глибинці, їх ніхто не знає. А на цьому заході їх почують!».
Гала-концерт учасників фестивалю «Я козачка твоя, Україно!» відбудеться в обласній філармонії 17 жовтня. Після нього організатори планують здійснити концертний тур переможців фестивалю по області разом із Черкаським народним хором та колективом «Росава». Організатори сподіваються, що співоче свято стане традиційним, а в серцях черкащан не згасатиме любов до таланту Раїси Кириченко.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net