Художник, що літає…

Майже 1800 вильотів зміг здійснити чернігівський льотчик-інженер Юрій Борщ за 55 років свого життя. Водночас полковник запасу Збройних сил СРСР та учасник бойових дій у Афганістані встиг влаштувати ще й 75 персональних мистецьких виставок не лише в Україні, а й за кордоном. Сьогодні експозиції цього художника тривають одночасно у чотирьох містах України. Черкащани теж нарешті отримали шанс побачити 50 бойових робіт відомого художника та скульптора на виставці «У пам’яті немає вороття».

Конкретні події та конкретні місця. Ці картини – живі події, закарбовані в пам’яті Юрія Борща. Він бачив Афганістан на власні очі. Причому, – зізнається Юрій Олексійович, – не з найкращого боку. Утім, глядачів автор вирішив не втомлювати смутком та печаллю і наповнив виставку хоча і тривожним, але приглушеним, а іноді навіть і радісним, колоритом країни.
Юрій Борщ, художник: «Я намагаюся не писати негатив, оскільки його і так багато в житті нашого брата. А ще я відкрив нову тему, почав писати картини під музику – під відомі пісні про Афганівстан».
Синій колір переважає майже на всіх 50 живописних роботах митця. Справжній колір неба льотчик-інженер бачив майже тисячу вісімсот разів. Саме стільки у Юрія було бойових вилетів. Не менше у художника сьогодні і друзів та поціновувачів творчості. І у Черкасах також. Адже він вже неодноразово брав участь у багатьох мистецьких фестивалях та конкурсах міста. Повагу серед черкаських митців Юрій Борщ вже завоював.

Михайло Попов, архітектор: «Він служив у авіації, я теж. Для мене люди-авіації – дуже добрі і дуже творчі».
Сергій Одарич, міський голова Черкас: «Щоб з’являлися у вас нові пейзажі не лише афганські, а й черкаські. А взагалі може ви до нас переселитеся?».
Черкаські художники та скульптори одного разу навіть допомогли повернути пану Борщу дуже цінну річ.
Юрій Борщ, художник: «Коли були на фестивалі, я загубив фотоапарат, а там було багато інформації – з виставок, фото з відомими людьми. А черкаські митці його знайшли і віддали мені».
Екс-бойові товариші сьогодні теж, як один, готові прийти на допомогу. Вони запевняють: школа Афганістану – це наука та дружба на все життя.
Геннадій Петрович, друг: «Талановитий скульптор, художник. Напередодні 65-ї річниці до Дня Перемоги ця виставка моє дуже виховний характер».
Пісні про Афганістан найкраще сприймати разом із картинами Юрія Борща, – зізнаються друзі. Спробувати це зробити черкащани зможуть ще майже два місяці. Виставка у Художньому музеї триватиме до Дня Перемоги.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net