«Хрущовки» – ювіляри

Цьогоріч п’ять черкаських «хрущовок» святкують свій золотий ювілей. Так, у 1959 році на проспекті Хіміків збудовано перші цегляні п’ятиповерхівки. Своїй появі вони завдячують ЦК КПРС та Раді міністрів Радянського Союзу. Рівно п’ятдесят чотири роки тому вони ухвалили історичну постанову «Про розвиток житлового будівництва в СРСР». Відтоді і розпочато масове зведення «хрущовок». За нормативами, вони розраховані на п’ятдесят років. Потому їх повинні прибрати з вулиць міста. Чи знесуть п’ятдесятирічні «хрущовки» у Черкасах – дізнавалася Вікторія Курченко.

Надія Дмитрівна живе у «хрущовці» вже тридцять чотири роки. Жінка з ностальгією згадує про далекий вже 1975 рік, коли напередодні Дня армії сім’я отримала приємну звістку. Вони матимуть власне житло. Дев’ять років довелося стояти в квартирній черзі, аби отримати заповітні двадцять дев’ять метрів.
Надія Шестопалова, мешканка «хрущовки»: «О, ми такі щасливі були! Все було – вселяйся і живи. Тільки вікна, двері помити треба було. Все інше було. Шпалери були, була побілка. Це ж не ті роки, як зараз здають – одні голі стіни».
Не злякали сім’ю Шестопалових і невеличкі кімнати, і кухня розміром в шість квадратних метрів, і відсутність ліфта в будинку. До всього, – говорить Надія Дмитрівна, – звикаєш. Тепер жінка змушена звикати до нових незручностей в будинку. Дається взнаки його давність.
Надія Дмитрівна, мешканка «хрущовки»: «У мене почорніло там у

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net