«Христопродавці» та «павліки морозови» змусили Сергія Тулуба тікати

Свобода слова в облраді не для всіх. Остання сесія обласної ради відзначилася скандалом навколо звіту голови обласної державної адміністрації. Опозиціонери його розкритикували, а губернатор за це публічно обізвав їх «христопродавцями» та «павліками морозовими». Проголошувати критику Юрію Громовському депутати заважали вигуками й оплесками. А звіт затвердили без обговорення, хоча дехто мав, що сказати. Детальніше – в сюжеті Світлани Пічугіної.

Розпочиналася сесія облради спокійно. Депутати прийняли до своїх лав нового колегу – Василя Скалацького, який прийшов на заміну регіоналу, колишньому директору «Азоту» Андрію Ковалю. Потім привітали іменинників, вручили їм квіти та перейшли до заяв. «Фронт змін» запропонували колегам підтримати ухвалення альтернативного закону про Пенсійну реформу.
Наталія Старікова, депутат Черкаської обласної ради («Фронт змін»): «Ми вимагаємо скорочення необґрунтованих видатків на органи влади, скасування спеціальних пенсій народним депутатам і членам Кабміну, продаж із аукціонів державних дач, скасування депутатських пільг».
Найгарячішим питанням порядку денного очікувано виявилося перше – «Звіт голови облдержадміністрації «Про виконання програм економічного та соціального розвитку». Опозиціонери до його обговорення готувалися заздалегідь, навіть критикуючи заяву підготували. Проголосити її випало Юрію Громовському. Інші його колеги з «Батьківщини» поїхали до столиці підтримувати свою лідерку під час суду. Промова Громовського про тотальний занепад економіки та соціальної сфери області захвату в депутатської більшості не викликала, натомість аплодисменти.

Юрій Громовський, депутат Черкаської обласної ради («Батьківщина»): «Або ви з цим погоджуєтесь, або ви не хочете, щоб я говорив. А я буду говорити вам правду. Ми будуємо вертолітні майданчики, які дуже дорого коштують, зате немає грошей для людей, для медицини».
Промову Громовського переривали оплесками та вигуками «Досить!», тож довелося завершити скоромовкою.
Юрій Громовський, депутат Черкаської обласної ради («Батьківщина»): «Тому ми вважаємо, що робота голови облдержадміністрації з більшості найважливіших напрямків була провальною, ускладнила становище в багатьох галузях, призвела до загострення соціальної напруги. Ми не тільки незадовільно оцінюємо його роботу, а й вважаємо, що подальше перебування його на цій посаді є шкідливим і навіть небезпечним для області. Тому ми вимагаємо внести в порядок денний сесії обласної ради питання про недовіру Сергію Тулубу».
Сергія Тулуба відразу ж почали полум’яно захищати колеги-регіонали.
Наталія Горбенко, депутат Черкаської обласної ради («Партія Регіонів»): «Уперше з часів незалежності стан економічного та соціального сьогодні нашого життя змінюється та вирівнюється».
Тож губернатор перейшов до звіту. Задля наочності вперше в цій залі встановили сучасні монітори. Зі слів голови облдержадміністрації, життя черкащан за рік покращилося майже в усіх сферах: зарплати зросли, як і поголів’я корів.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Промисловий сектор працює прибутково зі стабільним приростом. У галузі вже другий рік утримується позитивна динаміка приросту обсягів промислової продукції».
Звіт тривав 40 хвилин. Наостанок губернатор опозиціонерів-критиканів назвав, цитую, «христозапрозавцями та павліками морозовими, які навіть собачої будки не збудували».
Володимир Лук’янець, депутат Черкаської обласної ради («Народна партія»): «Зараз ми заслухали звіт. У кого є які запитання, поставте голові ОДА, а потім ухвалимо рішення».
Ідея затвердити звіт без обговорення сподобалася не всім. Як завжди, було що сказати Любові Майбороді.
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради («Партія Вільних Демократів»): «Ця пропозиція є незаконною, ви не маєте права ставити її на голосування».
Обговорювати звіт ніхто не став, губернатор демонстративно залишив залу, після чого голова облради оголосив перерву. Під час неї Майборода заявила, що це безпрецедентний випадок в роботі облради, щоб депутатів позбавили можливості проводити обговорення.
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради («Партія Вільних Демократів»): «Його звіт – це є повна бутафорія, це є профанація, це будівництво комунізму для окремої категорії людей. Така ситуація неприпустима».
Після перерви 70 депутатів затвердили звіт голови ОДА без обговорення та взялися за інші питання.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net