додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Хмельницький і Черкаси

Хмельницький і Черкаси

0

Таємні сторінки життя Богдана Хмельницького. Деякі факти біографії легендарного гетьмана пов’язані з нашим обласним центром. У переліку ймовірних міст, де народився козацький ватажок, дослідники називають і Черкаси. А історію листа, якого Хмельницький написав московському цареві, теж пов’язують із нашим містом. Більше про загадкові факти з життя очільника козацтва в черговому сюжеті із циклу «Таємниці рідного міста».

 

Минуло 355 років, як пішов із життя Богдан Хмельницький. Та й досі достеменно невідомо, де народився гетьман. Серед імовірних місць, поряд із Суботовим і Жовквою, історики називають і Черкаси.

Віталій Масненко, краєзнавець, доктор історичних наук: «Існує версія про те, що місцем народження Хмельницького могли бути Черкаси. Така версія є в одному із джерел доби Хмельниччини. В оповіді Павла Аллепського, що описує подорож патріарха Україною. Він пише, що є місто Черкаси, де народився Хмель. Так він називає Богдана Хмельницького».

А ось іще один цікавий історичний сюжет, що пов’язує Богдана-Зиновія та наш обласний центр.

Віталій Масненко, краєзнавець, доктор історичних наук: «Що в Черкасах Хмельницький написав першого листа до російського царя. Про те, що він звертається із приводу протекторату над Україною. Це було 1648 року».

Історики неоднозначно сприймають зміст листа. І безперервно дискутують щодо рішення гетьмана. Віталій Масненко зауважує: той писав про те, що козацтво залишиться вірним православ’ю. Та й тодішні часи спонукали до гнучкої дипломатії.

Ще у проекті «Великі Українці», який транслювали на одному з центральних каналів, дослідники намагалися зазирнути в потаємні куточки життя гетьмана. Його постать неоднозначно трактують фахівці. Дехто пише, що Хмельницький багато пиячив, мав вибуховий характер. Хтось вказує на його начебто жорстокість. А є й зовсім шокуючі здогадки, на яких постійно спекулюють.

Віталій Масненко, краєзнавець, доктор історичних наук: «Щодо абсурдних версій, то я, переглядаючи матеріали в інтернеті, бачу, як іноді пишуть, що батько Хмельницького був за походженням євреєм. Ця версія дуже малопоширена в історіографії. Але люди однак намагаються спекулювати на цій темі».

Недостатньо дослідженими залишаються сімейні стосунки козацького ватажка. Його дипломатичні союзи та владні рішення. Хай там як, а він залишається в першій п’ятірці національного пантеону України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version