Втеча від цивілізації

Їм набридло міське життя, а цивілізація вже давно не видається благом. В Україні більшає тих, хто міняє мегаполіс на сільську глушину. Аби бути ближче до природи та існувати в гармонії з нею. Екопоселенці в Україні з’явилися ще на початку дев’яностих. Нині на території нашої держави нараховується вже 40 таких селищ. Не виняток і Черкащина. Чому люди тікають з міста та як виживають серед природі, з’ясовувала Ольга Скорик. Далі сюжет із циклу «Нас півтора мільйона».

Замість воріт на вході до їхнього «родового маєтку» табличка «не палити». Сім’я Дмитриченків два роки тому втекла сюди, на хутір Буду, від задушливої Нікопольської цивілізації. Нонна та Михайло вже давно підшуковували землю чисту від Чорнобиля та з хорошою водою. Побачили цю і відразу залишилися.
Нонна, жителька екопоселення на хуторі Буда: «Оце наш будинок, це наш простір, наші стіни».
На своїх двох гектарах землі прагнуть створити родовий маєток та зробити екосистему замкненого циклу.
Михайло, екопоселениць, хутір Буда: «Делается замкнутый круг на своей земле, чтобы все себя восстанавливали. Для этого нужны и пруд, и сад, и лес. По периметру высадили около 500 дубов с севера и запада. Березы, елки, сосны. Делается живая изгородь».
На городі екопоселенці господарюють теж досить своєрідно. Нічого не кроплять та не вносять хімічних добрив. З бур’янами особливо не борються – і так все добре родить.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net