додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Вшанували героїв Холодного Яру

Вшанували героїв Холодного Яру

0

Вшанували героїв Холодного Яру. Тисячі людей із України та з-за кордону цими вихідними відвідали село Мельники Чигиринського району. Тут відбулося традиційне вшанування захисників Холодного Яру. Холодноярська республіка існувала в 1920-1922 роках. Гайдамаки цього краю боролися проти більшовиків, за вільну й незалежну Україну. На цьогорічних урочистостях побувала Марина Лук’яненко.

Біля пам’ятника героям Холодного Яру, що в центрі села Мельники, – людно. Мітингувальники зібралися, аби вшанувати головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаку, козаків і старшин полку гайдамаків-холодноярців. Кілька козаків у чорних шинелях час від часу б’ють у великий тулумбас. Вони – з польського Перемишля.
У національному українському вбранні – вишиванках – тут і львів’яни, і кіровоградці, і одесити. З трибуни говорить письменник Василь Шкляр. Потому «Гімн українського січового війська» виконує кобзар Тарас Силенко.
Серед учасників строкатого зібрання і БЮТівець Микола Булатецький. Чоловік крокує попереду гігантського прапора України. Стяг, розмірами 45/35 метрів, Микола Іванович привіз до Холодного Яру разом зі своїми однодумцями з об’єднаної опозиції.
Микола Булатецький, депутат Черкаської міської ради (фракція «Батьківщина»): «Наша дія така – ми хочемо підняти Україну над всіма негараздами, над усіма проблемами, над усіма політиками, Але всю Україну ми не можемо підняти, то ми піднімаємо, як символ, прапор. Головна наша мета, яку ми несемо через Черкащину до всієї України, – це єднання всього суспільства, українського народу, українських політиків проти банди злочинців, варварів і хамів».

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко – один із тих, хто крокує селом із прапором у руках. Віце-спікер наголошує: сьогодні українцям дуже потрібна правда про українську історію. Мовляв, саме вона об’єднає країну.
Микола Томенко, заступник Голови Верховної Ради України: «Тут, бачите, Галичина та Велика Україна разом! Це надзвичайно важливо, це знімає багато питань, оскільки завжди нас намагалися поділити. Сьогодні «Батьківщина», «Фронт Змін», «Свобода» й інші політичні союзники переконані, що іншого шляху немає, як разом іти на ці вибори».
Заходи з вшанування героїв Холодного Яру тривають. Родзинка урочистостей – реконструкція останнього бою між холодноярцями та більшовиками. Битву відтворюють поблизу хутора Кресельці.
Євген Іванов, м. Київ: «Ми знаємо, що у громадянську війну тут йшли жорстокі бої між червоноармійцями та козаками Холодного Яру. Ми тут сьогодні, аби відтворити їх. Ми вивчали історію, тому так, як ми сьогодні вдягнені, приблизно так у ті часи були одягнені червоноармійці».
Ярослав Байда, м. Корсунь-Шевченківський: «Ми щороку сюди приїздимо, хоча наш клуб на Великій Вітчизняній спеціалізується. Ми шукаємо, збираємо, з часом воно накопичується, тож є вже, у що вдягтися».
Надія, м. Львів: «Я ще не була тут. Дуже подобаються мені білі українські хатки, дуже гарне українське село. Зараз я буду в Червоній армії, принаймні відтворюємо точні копії того часу, стараємося, щоб тканина була, як тоді, щоб сам фасон одягу був, як тоді, всі аксесуари, зброя. Додатково читала книжку Шкляра, тому всі герої знайомі».
Дійство стартує. «Продзагонівці» в мундирах Червоної армії бадьоро крокують долиною. У засідці на них чекають гайдамаки. Напоготові в них – кулемети та гармата.
За кілька хвилин битву закінчено. Червоноармійці й холодноярці разом дають останній залп.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version