Водопостачання в Черкасах стане ще надійнішим

Водопостачання в Черкасах стане ще надійнішим. У цьому запевняють на міськводоканалі. Для того комунальники нині ремонтують водогони. Зокрема, там замінюють засувки. Ці механізми водоканалівці застосовують при форс-мажорах. Наприклад, коли необхідно перекрити аварійну ділянку водогону для ремонту. Та подекуди ці затвори настільки зношені, що робити це оперативно комунальникам не до снаги.

У черкаських комунальників – гаряча пора. Днюють біля міських водогонів. Більшість із них прокладені ще в 70-роках. Аварії тут – не рідкість. Та перекривати оперативно й локально пошкоджені труби водоканалівці не завжди можуть. Заважають ось такі зношені засувки.
Василь Литвиненко, начальник цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «На місто йдуть три водогони зі станції третього підйому. Оце ми вже замінюємо четвертий затвор. Будемо виконувати роботі далі. Також аналогічні затвори такого ж діаметра та більше замінювали на водогонах від ДВС до станції третього підйому».
Нові засувки комунальники всіляко нахвалюють. Кажуть: тепер працювати стане легше. Бо раніше треба було вчотирьох клопотати біля одного такого затвора, аби його задіяти. Причому на все про все йшло щонайменше чотири години. Новому механізму дає раду один робітник усього за кілька хвилин.
Василь Литвиненко, начальник цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «При закритті гарантує 100% перекриття. І фірма гарантує не менше 50 років його експлуатації».

За останні п’ять років комунальники замінили понад три тисячі засувок на водопровідних мережах міста. Таке переоснащення – вартісне. Затвор ось такої величини коштує десятки тисяч гривень. Утім чималі затрати швидко окупляться, запевняє директор міськводоканалу. А головно – водопостачання в Черкасах стає все надійнішим.

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «У нас буквально десь місяць тому був порив на водоводі в районі Сокирного. І ми дві доби не могли перекрити. Тобто ми досить багато втрачаємо питної води. А це – електроенергія, реагенти, це, врешті, і праця наших робітників».
Замінити треба ще чимало затворів, каже директор. По місту їх десятки тисяч. Утім через скруту нині доводиться обирати лише найаварійніші. У борговій ямі підприємство вже кілька років через збиткові тарифи.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net