додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Вода шукає нові жертви!

Вода шукає нові жертви!

0

Життя у 59 людей, з них 7 дітей, забрала вода з початку літа. Нагадаємо, впродовж лише останніх вихідних на річках та озерах Черкащини потонуло сім осіб. Цьогоріч поповненню страшної статистики сприяє спека. А ще – грози та буревії, внаслідок яких Дніпро захаращується вирваними деревами. Тож, рятувальники знову наголошують на дотриманні правил відпочинку на воді. Дивіться в сюжеті Євгенії Гнєушевої, де купатися безпечно та як правильно заходити у воду.

Купатися у водоймищях потрібно із розумом. Найперше – визначити безпечні місця. Такими, за словами черкаських водолазів, є всі спеціально облаштовані пляжі. На них працюють рятівні пункти. Водночас водолази радять уникати «диких місць» із прихованими підводними ямами. Інколи глибина їх досягає 25 метрів. Такі заглибини є на Митниці (у районі яхт-клубу) та біля спуску (навпроти готелю «Росава»).
Володимир Циганков, комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обл. ради: «Цей перешийок давно викликає занепокоєння в рятувальників. Поруч берег і всі хочуть переплисти на той берег, а тут така велика яма!!!».
Цього року через часті грози та буревії у Дніпрі назбиралося чимало «підводних каменів», точніше – підводних дерев. Рятівники радять відпочивальникам обов’язково переконатися, чи у воді немає сторонніх предметів.

Заходити у воду також слід правильно. Особливо людям похилого віку з серцево-судинними хворобами. Часто різкий перепад температур води, яка на поверхні може складати + 28 градусів, а на глибині + 18, провокує інфаркт чи інсульт.
Володимир Циганков, комунальна водолазно-рятувальна служба Черкаської обл. ради: «Людина повинна зайти по коліна у воду, постояти трохи, щоб тіло звикло, потім заходити по пояс, потім намочити під пахвами, а також плечі».
Потім кілька разів присісти та лише після цього плавати. До того ж недалеко і недовго. Рекомендований час перебування у воді – 5-10 хвилин. І ніякого алкоголю. Саме він у компанії зі спекою колекціонує водні жертви.
Утім, якщо вже сталася біда, не панікуйте і кличте на допомогу, кажуть рятувальники. Замовити послуги комунальної водолазно-рятувальної служби Черкаської обласної ради черкащани можуть безкоштовно за тел. 101.
Усього, за оперативними даними, в Україні з початку року на воді вже загинуло 862 людей, з них 138 неповнолітніх.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version